Міжнародні

У Сент-Луїсі відбувся З’їзд Американської Федерації Праці-Конгресу Виробничих Профспілок (AFL-CIO) ВАЖЛИВО!

23-25 жовтня у Сент-Луїсі  (США) відбулася масштабна профспілкова подія – З’їзд  Американської Федерації Праці-Конгресу Виробничих Профспілок (AFL-CIO), який пройшов під девізом «Боротися разом».  У ній взяли участь понад 1200 представників профспілок США та інших країн світу, зокрема  - й голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець. Усі гості мали змогу долучитися до низки заходів, які відбувалися  напередодні з’їзду: тренінгів, дискусій та глобального трудового симпозіуму «Органайзинг для розвитку впливовості робітників». 


 

Відкриваючи захід,  президент АФП-КВП (AFL-CIO) Річард Трамка відзначив, що упродовж останніх восьми років американські профспілки  отримали можливість будувати нові сходи до середнього класу. Він також згадав, як свого часу разом з колегами боровся за краще та безпечніше життя шахтарів. Але зараз перед профспілками постали нові економічні й політичні виклики. Серед яких – зростання нерівності.

«Наш робітничий рух став більш уніфікованим, цілеспрямованим, фінансово надійним ... завдяки спільній роботі, - зазначив Річард Трамка. - Тепер ми готові написати наступний розділ історії. Ми зібралися разом. Ми будемо стояти разом. Ми будемо битися разом. Задля  хороших робочих місць. Задля розширення потужності колективних перемовин. Заради справедливості для всіх. Задля того, щоб економічна та політична системи більше не діяли проти нас. І заради сильного незалежного руху, який готовий говорити від імені всіх трудящих». 

Делегати з’їзду вчергове висловили довіру Річарду Трамку та обрали його президентом AFL-CIO.

 23 жовтня відбулася ще одна важлива профспілкова подія – вручення  нагороди за захист прав людини імені Джорджа Міні-Лейна Кіркланда. Під час церемонії згадали усіх лауреатів цієї престижної відзнаки, зокрема й голову КВПУ та НПГУ Михайла Волинця - єдиного представника України, удостоєного її. Цьогоріч нагороду отримав президент  Корейської конфедерації професійних спілок (ККТУ) Хан Санг-Ґюн, який перебуває у в'язниці з грудня 2015 року. Проти нього відкрили справу, коли захищав права трудівників та виступав проти корпоративної корупції й репресивного уряду колишнього президента Південної Кореї Парку Гюнхе. Після масштабних протестів очільниці країни був оголошений імпічмент і вона вже не займає високу посаду, але профспілковий лідер досі ув’язнений.

У свою чергу, генеральний директор Міжнародної організації праці (МОП) Гай Райдер під час виступу наголосив на важливості гарантування трудових прав як у Південній Кореї, так й інших країнах світу.

« Усім працівникам - від Сполучених Штатів Америки, Великобританії, Філіппін до  Бразилії, Єгипту та інших країн -  корейські робітники показали, що колективні дії можуть закінчитися реальними, далекосяжними змінами», - заявив Гай Райдер.

Гендиректор МОП також закликав уряд США ратифікувати конвенції, що гарантують працівникам свободу об'єднання в профспілки та ведення переговорів з їхніми роботодавцями.

А генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок  Шаран Барроу у своєму виступі торкнулася питання майбутнього праці. Зокрема, вона відзначила, що у світі зростає нерівність й доходи розподіляються несправедливо.

«Є сектор неформальної економіки, де трудівники не мають трудових прав, де не діють закони, - наголосила вона. – І коли праця неформальних працівників з’явилася у ланцюгах постачання, то це показує, що капіталізм втратив моральні принципи. Цей дефіцит гідної праці – об’єкт глобальних кампаній МКП. Працівники повинні вимагати гідну працю, а їхня боротьба повинна ґрунтуватися на можливостях свободи асоціації та права на колективні перемовини. Ми повинні виграти цю боротьбу». 

На  з’їзді делегати AFL-CIO проголосували за низку резолюцій, зокрема:  про створення комісії з питань майбутнього праці та профспілок; гарантування медичних послуг для всіх; про провідну роль трудящих у боротьбі за нову глобальну торгівельну угоду; зміцнення солідарності та демократії; іміграцію та громадянство; зміцнення позицій трудящих у світовій економіці; про першочерговість урахування інтересів трудящих у податковій та бюджетній політиці; про відмову від приватизації системи охорони здоров’я для ветеранів; про справедливе ставлення до працівників федеральних та державних органів влади; про підтримку аполітичної, професійної державної служби з урахуванням здібностей та особистих якостей службовців; про засудження фашизму та боротьбу за єдність робітничого класу; про зміну клімату, робочі місця в енергетиці та робочі місця для членів профспілок;   про закон про права працівників; про реалізацію права всіх трудящих на свободу асоціації та колективні переговори; про різноманітне та всеосяжне лідерство заради процвітання профспілкового руху; про повну зайнятість та мінімальну заробітну плату у розмірі $15; про безпечну працю для кожного працівника у світі. Також вони ухвалили резолюцію стосовно 20-річчя Центру солідарності та 90-річчя профспілкової страхової компанії Ullico Inc.

Також делегати AFL-CIO закликали ухвалити  «Білль про права працівників», який включатиме такі основні гарантії забезпечення трудових прав:

-      Гідну працю і справедливу зарплату. Усі, хто бажає працювати, мають право на роботу, яка приноситиме справедливу винагороду, достатню для того, щоб підтримувати їх та їхніх  рідних.

-      Якісну охорону здоров’я, яка гарантується незалежно від статків чи статусу на роботі.

-      Безпечну роботу без утисків і насильства.

-      Оплачуваний вільний від роботи час та гнучкий графік роботи.

-      Свободу від дискримінації під час прийняття на роботу, звільнення, або підвищення.

-      Гідну пенсію та  фінансову забезпеченість.

-      Освіту( початкову, середню і вищу), а також підвищення кваліфікації задля збагачення знань й умінь без непідйомних боргових зобов'язань.

-      Свободу асоціації та можливість вести колективні переговори разом з нашими колегами щодо підвищення зарплат та кращих умов праці, незалежно від того, є ми членами профспілок чи ні.

-      Участь у демократичному процесі.  Можливість використовувати право голосу та участі у суспільному процесі, аби цей Білль набув законної чинності.

Беручи участь у з’їзді, голова КВПУ Михайло Волинець спілкувався з колегами з різних профспілок та провів низку зустрічей  з представниками міжнародних організацій. Зокрема, він розповів про ситуацію з дотримання трудових прав та боротьбу незалежних профспілок України  директору  Центру солідарності АФП-КВП Шані Бадер-Блау, генеральному секретарю  Міжнародної конфедерації профспілок Шаран Барроу та генеральному директору Міжнародної організації профспілок Гаю Райдеру. Невимушеним та змістовним було спілкування Михайла Волинця з президентом Об’єднання Гірників Америки (UMWA) Сесілом Робертсом.

«Під час З’їзду мав змогу долучатися до ґрунтовні дискусії про майбутнє праці, залучення працівників до профспілок та послухати про досвід  боротьби за трудові права профспілківців з різних країн, - поділився враженнями Михайло Волинець. – АФП-КВП  - це потужна профспілкова організація з великою історією перемог, й у наших американських колег є чого повчитися. Хоча навіть у США перед профспілками стоїть багато викликів, про що йшла мова на З’їзді. Загалом, коли спілкувався з представниками міжнародних організацій, представниками американських профорганізацій, то розповідав про соціально-економічну ситуацію в Україні та як незалежні відстоюють інтереси трудівників попри перешкоди та тиск. Ми обговорювали питання співпраці та допомоги українським незалежним профспілкам у розвитку соціального діалогу, боротьбі за дотримання прав та свобод й гідну працю». 

22791919 720430728147552 5197505058326722014 o

Справа наліво: Генеральний секретар Міжнародної організації праці Гай Райдер, Генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок Шаран Барроу ,голова КВПУ Михайло Волинець, та Президент Пан'європейської регіональної ради МКП, Президент Конфедерації профспілок Грузії Іраклі Петріашвілі.

 

22555579 719224891601469 1891462465704325694 o

Президент АФП-КВП (AFL-CIO) Річард Трамка та Михайло Волинець 

 

 

22780358 720617861462172 247434077782710169 n

Михайло Волинець з Президентом Об’єднання Гірників Америки (UMWA) Сесілом Робертсом (зліва)

Інформацію підготував міжнародний відділ КВПУ

 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83