Міжнародні

Профспілки виступають за рівну оплату праці у Західній, Центральній та Східній Європі ВАЖЛИВО!

У Братиславі (Словацька Республіка) відбулася міжнародна зустріч, організована в рамках кампанії Європейської конфедерації профспілок (ETUC) щодо підвищення заробітної плати для європейських робітників. Конфедерацію вільних профспілок України на ній представила Світлана Земляна, машиністка газодувних машин у мартенівському цеху ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», членкиня незалежної первинки НПГУ підприємства. 


 

Профспілківці з різних профцентрів обговорили питання рівня зарплат у їхніх країнах. Вони дійшли висновку, що транснаціональні компанії мають різний підхід до оплати праці працівників в країнах Західної, Центральної і Східної Європи. Це підтверджує й дослідження Європейського профспілкового інституту (ETUI). Згідно з його результатами, працівники 11 країн Центральної та Східної Європи отримують менше, ніж такі ж робітники у Німеччині. Цей розрив сягає до 944 євро на місяць.  Найменше отримують у Румунії, Болгарії, Угорщини, Латвії та Хорватії.

Під час свого виступу Генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок (МКП)  Шаран Барроу зауважила, що переважна більшість іноземних компаній не поважає соціальні права своїх співробітників в країнах Східної Європи.

«Транснаціональні компанії придушують колективні переговори там, де це можливо, - сказала вона. – Працівників Східної Європи частіше дискримінують. Вони також отримують мінімальну зарплату, якої не достатньо для життя. Ми бачимо, як зростає бідність серед робітників».  

У свою чергу президент Конфедерація профспілок Словацької Республіки Йозеф Коллар відзначив, що уряд країни підвищує мінімальний розмір оплати праці для трудівників. Водночас він додав, що цей показник повинен збільшуватися й надалі. Наразі мінімальна зарплата в Словацькій республіці   встановлена ​​на рівні 435 євро.

«Ми хочемо, щоб багатство було розподілено справедливо», - додав Йозеф Коллар.

Профспілковий лідер висловив стурбованість тим, що великі компанії не хочуть ділитися більшою частиною свого прибутку зі своїми співробітниками.

У рамках зустрічі відбулася сесія, під час якої трудівники та члени профспілок розповіли про свою боротьбу за справедливість.  Світлана Земляна ознайомила присутніх з ситуацією  з оплатою праці на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та в країні.

«В  Україні ми отримуємо  зарплату в межах 100 євро і на ці кошти дуже важко вижити», - зазначила вона.

Обговорюючи проблему нерівної оплати, профспілківці визнали, що  найкращим способом досягнення вищої заробітної плати є колективні переговори. Це підтверджує й дослідження ETUI. Так, наприклад, співробітникам у Північній і Західній Європі краще платять, тому що там діє більш справедлива та прозора система встановлення розміру заробітної плати, яка передбачає участь у профспілок у перемовинах  з роботодавцями. Це є ключовим компонентом благополуччя та промислового успіху в Німеччині, Австрії, Нідерландах та скандинавських країнах.

 

З висористанням матеріалів  http://kozsr.sk/2017/09/22/najlepsim-sposobom-na-dosiahnutie-vyssich-miezd-je-kolektivne-vyjednavanie/

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83