Міжнародні

МКП відреагувало на звернення КВПУ щодо нових законодавчих змін ВАЖЛИВО!

Міжнародна конфедерація профспілок відреагувала на звернення Конфедерації вільних профспілок України щодо Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» (№ 1975-VIII).  Генеральний секретар МКП звернулася з відповідним листом до Президента України Петра Порошенка. 


 

Пане Президенте! 

Я пишу від імені Міжнародної конфедерації профспілок, яка представляє 181 мільйон працівників у національних профспілкових центрах у 162 країнах, включаючи Україну, щоб висловити нашу стурбованість щодо нових законодавчих змін, які створюють ризик втручання у фінансове управління профспілками.

Згідно з отриманими відомостями, 23 березня був прийнятий новий закон № 1975-VIII з метою внесення змін до антикорупційного законодавства, який зобов'язав  антикорупційних активістів, включаючи профспілки, подавати додаткові щорічні електронні декларації про особисті активи та майно. Хоча 10 липня ваша адміністрація представила два законопроекти до парламенту з наміром скасувати вищезгадане, широко критиковане законодавство, нова пропозиція продовжує викликати серйозне занепокоєння.

Разом з цим, проекти законів № 6674 і №6675 передбачають зобов'язання профспілок, як й інших організацій громадянського суспільства, звітувати перед податковими органами та публікувати он-лайн додаткові докладні фінансові звіти. Такі доповіді повинні містити перелік донорів - національних та міжнародних - та суми отриманих коштів, список десяти найманих працівників та інформацію про їхню заробітну плату, кількість членів та інформацію про суму їхнії внесків, а також інформацію про кошти, передані третім особам. Недостатнє звітування чи неправильне подання звітів потягне за собою сплату податкових зобов'язань, покарань та штрафів.

МКП рішуче підтримує ініціативи щодо прозорості та боротьби з корупцією. Однак, на наш погляд, запропоноване законодавство викликає стурбованість. Введення такої великої додаткової звітності створює серйозний ризик порушення міжнародного трудового стандарту, що містяться в статті 3 Конвенції МОП № 87. Стаття 3 забороняє будь-яке втручання, яке обмежує законне здійснення права організацій, працівників та роботодавців організовувати їхню адміністрацію та діяльність, включаючи захист від втручання у фінансове управління. Хоча стверджується, що метою нових законів є сприяння прозорості, заходи є непропорційними та дискримінаційними. Обсяг необхідних даних перевищує зобов'язання надсилати періодичні звіти та передбачає розкриття захищеної інформації, таку як членство в профспілках або про внутрішнє фінансове управління. Додаткова фінансова звітність є обов'язковою тільки для організацій громадянського суспільства, а не для інших організацій, наприклад, державно-приватних партнерств, приватного сектору чи політичних партій. Ми також стурбовані тим, що, згідно з нашими знаннями, жоден з запропонованих правових змін не погоджувався з профспілками.

Тому ми закликаємо скасувати Закон № 1975-VIII та відкликати або переглянути в повному обсязі, відповідно до консультацій з профспілками, запропоновані законопроекти № 6674 і №6675. Ми закликаємо Вас забезпечити, щоб закони України відповідали принципам свободи об'єднань.

З повагою,

Генеральний секретар

Шаран Барроу

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83