Міжнародні

Голова ВПОНУ узяв участь у регіональній конференції МОП ВАЖЛИВО!

У столиці Азербайджану Баку відбулася регіональна конференція Міжнародної організації праці для країн Європи і Центральної Азії «Майбутнє сфери праці, якого ми хочемо». Конфедерацію вільних профспілок України на заході представляв заступник голови КВПУ, голова Вільної профспілки освіти і науки України Володимир Фундовний.


 

У вступному слові генеральний директор МОП Гай Райдер наголосив, що необхідно всебічно розвивати набутки столітньої діяльності Міжнародної організації праці, а також більше уваги приділяти питанням молоді, яка стикається із серйозними проблемами вже на самісінькому порозі дорослого життя, передусім – безробіттям. Акцентувалося на тому, що мета конференції – з позиції профспілок зробити свій внесок в ініціативу століття «Майбутнє сфери праці», беручи до уваги ті виклики, які постають перед країнами Європи і Центральної Азії, а також обговорити можливі стратегії, які могли б використати уряди та їх соціальні партнери у рамках захисту прав трудівників.

Майже всі промовці говорили про те, що умови праці суттєво змінюються, у зв’язку із запровадженням технологій четвертого покоління автоматично зростає кількість безробітних, а тому профспілкам, роботодавцям і урядам країн необхідно спільними зусиллями протистояти суспільним загрозам.

Значну увагу було приділено питанням неформальної зайнятості та розподілу прибутків. Зокрема цю тему у своєму виступі порушив і голова ВПОНУ Володимир Фундовний. «Існування тіньового бізнесу – це, власне, вина не стільки самого бізнесу, як уряду, який не створив належних умов, щоб  підприємці могли працювати прозоро, - зазначив він. – Як наслідок, до скарбниці країни надходять мізерні кошти, а бюджетники отримують жебрацьку заробітну плату».

Згадав Володимир Фундовний і про «еру реформ» в Україні та пов’язаною з нею законотворчою активністю парламенту. До речі,  Конфедерація вільних профспілок України неодноразово направляла звернення до Міжнародної організації праці з прискіпливим аналізом низки законопроектів, підготовлених фахівцями  Кабінету міністрів, і які (проекти законів) аж ніяк не покликані поліпшити становище людей найманої праці.

Йшлося на конференції і про гендерну рівність. Зокрема генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок Шарон Барроу наголосила: «Існують фундаментальні права чоловіків і жінок, а тому ні політична конкуренція, ні прогрес в жодному разі не мають створювати умов для їх порушення».

"Загалом було чимало цікавих і змістовних виступів, - поділився своїми враженнями від почутого і побаченого в Баку Володимир Фундовний. – Запам’яталися слова представника Литви, який зауважив, що усім нам слід прилаштовуватися до сучасних вимог і постійно пам’ятати, що профспілківці – це свого роду адвокати, які мають захищати права та інтереси трудового люду".

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83