Міжнародні

Грузія: Застосування сили і недотримання соціального діалогу ВАЖЛИВО!

Міжнародна конфедерація профспілок (МКП) спільно з Європейською конфедерацією профспілок (ЄКП) і Міжнародною федерацією транспортних спілок (ITF) висловили свою глибоку стурбованість через розгін поліцією мирного протесту трудівників залізниці, профспілкових та громадських активістів у Грузії  24 серпня 2017 року.

Фото: http://www.gtuc.ge


 

Троє робітників компанії «Грузинська залізниця» розпочали голодування після того, як їм повідомили про переведення на інше місце роботи, яке розташоване на відстані 150 км, без надання будь-якого транспорту або компенсації. Акцію протесту вони проводили навпроти штаб-квартири компанії. Незважаючи на підтримку профспілкових і громадських активістів, влада змусила працівників покинути будівлю, а їхні намети були зруйновані. Крім того поліція розігнала протест і затримала десятки активістів.

«І знову закулісні маневри роботодавців послабили те, що має гарантувати законодавство - належний захист трудящих від експлуатації, - заявила генеральний секретар МКП Шаран Барроу. - У Грузії уряд систематично порушує гарантії прав трудящих і їхніх профспілок. Держава часто стає джерелом таких порушень, і ситуація із «Грузинською залізницею» -  чітка ілюстрація цього. Коли державні компанії наступають на права трудящих, активізм та діалог з профспілками, бізнес в приватному секторі відчуває повне домінування над трудівниками».

Грузія підписала Угоду про асоціацію з ЄС, чим наблизила країну до цінностей і принципів ЄС. Відсутність поваги до соціального діалогу і нездатність гарантувати права трудящих на мирні збори і протести посилають зворотний сигнал.

«Ситуація повинна змінитися невідкладно», - додала Шаран Барроу.

Джерело: http://perc.ituc-csi.org/Georgia-Violence-and-Lack-of-Respect-for-Social-Dialogue

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83