Міжнародні

Казахстан: Вирок профспілковому лідеру - пародія на правосуддя, - МКП ВАЖЛИВО!

Міжнародна конфедерація профспілок (МКП) засуджує вирок профспілковій лідерці Ларисі Харковій, який сьогодні був винесений судом Казахстану. Міжнародна організація розглядає  його як пародію на правосуддя і виклик демократії. Про це повідомляється на сайті МКП-ВЕРС.  


 

Голова Конфедерації незалежної профспілки Республіки Казахстан (КНПРК) Лариса Харкова  була засуджена до чотирьох років обмеження свободи пересування та ста годин примусових робіт. Її також позбавили права займати керівні посади у громадських об'єднаннях та інших некомерційних організаціях упродовж п’яти років. Профлідерці заборонили змінювати місце проживання та роботи, їй не можна відвідувати певні місця, виїжджати за межі міста без дозволу уповноважених органів.

Звинувачення, основані на низці помилкових доносів проти неї, виникли після придушення страйку робітників казахстанського підприємства Oil Construction Company (OCC). У квітні заступник голови КНПРК Нурбек Кушакбаев був засуджений до двох з половиною років позбавлення волі за обговорення можливості продовження страйку. Крім того, на початку 2017 року рішенням суду відкликали реєстрацію самого профцентру, а його рахунки були заблоковані. Профспілка не може користуватися своєю технікою та власністю.

Шаран Барроу, Генеральний секретар МКП, заявила: «Накладені на Ларису Харкову і Нурбека Кушакбаева, які захищають фундаментальні права трудящих, гарантовані міжнародним законодавством і Конституцією країни, санкції ганьблять Казахстан. Це позначиться на його міжнародній репутації. Від подібного гоніння легітимної незалежної профспілки зиск отримають багаті й владні очільники державної нафтової корпорації. У той же час,  від придушення прав, закріплених в Конвенції МОП, погіршуються стандарти життя звичайних громадян Казахстану.  Усе це робиться для придушення будь-якої форми можливого протесту. Таке порушення верховенства права є антидемократичним, і ми закликаємо Президента Нурсултана Назарбаєва вжити необхідних заходів для скасування вироків і припинення кампанії проти КНПРК, зокрема профспілкового активіста компанії OCC Аміна Елеусінова».

Вироки Нурбеку Кушакбаеву та Аміну Елеусінову, який відбуває дворічний термін у в'язниці, а також скасування реєстрації КНПРК та її членських організацій, змусили МКП подати офіційну скаргу до МОП щодо порушення права на свободу об'єднання. Міжнародний тиск на Уряд Казахстану буде посилено після вироку суду проти Лариси Харкової.

Сьогоднішній вирок, оголошений в суді Енбекшінского району міста Шимкент Південно-Казахстанської області, винесений після за сімох місяців майже щоденних допитів, постійного психологічного тиску на Ларису Харкову, упродовж яких за нею також постійно стежили оперативники служб безпеки.

МКП

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83