Міжнародні

Створювати профспілки заради демократії й справедливості ВАЖЛИВО!

У Порт Елігні, що в Онтаріо (Канада), відбулася конференція з питань органайзингу. Захід організувала Міжнародна конфедерація профспілок (МКП) та Глобальна академія органайзингу. У конференції взяли участь представники 46 країн із Європи, Африки, Азійсько-Тихоокеанського регіону та Південної Америки. Конфедерацію вільних профспілок України представляла голова Незалежної профспілки авіапрацівників ТОВ «Авіакомпанія «Азур Ейр Україна», член Молодіжного комітету КВПУ Вікторія Наринська. Вона поділилася своїми враженнями від заходу:


 

«Із вітальними словом на відкритті конференції виступила генеральний секретар МКП Шаран Барроу. Вона також взяла активну участь у дискусіях і неформальних зустрічах, де закликала учасників зі всього світу посилювати роль профспілок і залучати до своїх лав більше трудівників для захисту своїх прав, розвитку демократії, забезпечення справедливості й верховенства закону в умовах нинішньої глобальної економіки.

З першого дня роботи конференції її учасники брали участь у групових і регіональних дискусіях, шукали нові шляхи розбудови профспілок, обмінювалися досвідом подолання викликів, з якими зіштовхуються. Наприклад, присутні аналізували кампанії по створенню профспілок працівників так званого ланцюжка постачань, у тому числі – із бананових плантацій Африки і Південної Америки. Профспілкові активісти розповіли, як концентрація цього виду діяльності у руках кількох транснаціональних компаній негативно вплинула на умови праці та її охорону для тисяч робітників, зайнятих у даному секторі. Це очевидний і яскравий приклад панування несправедливості упродовж багатьох десятиліть. Бо, об’єднавшись, корпорації диктують свої ціни на банани й отримують прибутки, а працівники, безпосередньо зайняті вирощуванням і збиранням цих фруктів, не можуть забезпечити собі навіть прожиткового мінімуму та задовольнити основні життєві потреби.

Цікавим був і аналіз організації кампанії у Того, яка полягала у залученні до  профспілок тимчасово зайнятих працівників, збільшенні їх чисельності та підвищення обізнаності щодо захисту трудових прав. Особливо актуальним це було для некваліфікованих працівників. Ми дізналися, що для тимчасово зайнятих працівників у Африці ключовим питанням є охорона праці. Адже нинішні умови їхньої роботи фактично мало чим відрізняються від рабських, бо вони змушені працювати за $2 по 8-10 годин у небезпечних умовах без належних засобів індивідуального й колективного захисту. У цьому контексті Національна конфедерація трудівників Того (CNTT) важливим напрямком своєї діяльності зробила органайзинг саме у сфері нестандартної зайнятості. Ділилися своїм досвідом і американські колеги. Вони розповіли про залучення у профспілки США домашніх працівників, про кампанії серед трудівників нафтової і газової промисловості у країнах Перської затоки. Загалом аналіз такої профспілкової роботи у різних галузях і куточках світу  допоміг учасникам вивчити спектр проблем, з якими зустрічаються працівники. Звісно, у кожному випадку профспілківці мають справу із досить специфічними умовами, у яких живуть і працюють люди. Але, без сумніву, регіональні групові обговорення допомогли глибше зрозуміти ситуацію у нафтовій і газовій промисловості, у секторах із нестабільною зайнятістю, з домашніми працівниками, із співробітниками фаст-фудів, а також проблемами працевлаштування жінок. Обмін історіями й досвідом з іншими учасниками окреслили коло питань, з якими профспілки мають справу зараз.

Те, що учасники говорили різними мовами й представляли різні культури та країни, були різного віку і статі, не лише не заважало, а навпаки допомагало знаходити нові шляхи вирішення профспілкових проблем в умовах непростого економічного становища та соціальних потрясінь. Обмін досвідом, у тому числі й не зовсім успішним, та стратегіями збагатили учасників конференції. А доброзичлива атмосфера й гостинність організаторів – центру сім'ї робітників – і мальовничі краєвиди поблизу озера Онтаріо, безумовно, залишили у всіх нас яскраві й незабутні спогади». 

 

18516568 1897667147188362 1357836336 o

18519045 1897667153855028 1963583881 o

18516368 1897667203855023 1031794652 n

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83