Міжнародні

МКП подає скаргу до МОП щодо ув’язнених у Казахстані профспілківців ВАЖЛИВО!

Міжнародна конфедерація профспілок подала офіційну скаргу до Міжнародної організації праці (МОП) у зв'язку з неправомірним ув’язненням двох профспілкових активістів нафтової галузі, а також відмовою уряду визнати права трудящих  низки секторів на об'єднання в вільні профспілки. Про це повідомляється на офіційному сайті МКП. 


 

Двоє профспілкових активістів, Амін Елеусінов і Нурбек Кушакбаев, після судових розглядів з відсутністю належного процесу були засуджені до двох і двох з половиною років ув'язнення у колонії відповідно. Влада зробила спробу змусити Аміна Елеусінова підписати неправдиве зізнання. Водночас у нього почалися проблеми зі здоров'ям через умови в камері та жорсткий режим ув'язнення. Крім тюремного терміну Нурбеку Кушакбаеву присудили відшкодування збитку підприємству «Технотрейдінг» в розмірі 75 000 євро, а також заборонили займатися громадською діяльністю упродовж двох років після звільнення.

Звинувачення проти цих активістів з'явилися після голодування 300 нафтовиків на знак протесту проти рішення уряду розпустити національний профспілковий центр – Конфедерацію незалежних профспілок Республіки Казахстан (КНПРК). У день арешту багатьох трудівників  одразу проведилися групові судові слухання, де людям присудили грошові штрафи більше 500 євро з людини, що перевищує середню місячну зарплату.

Сам протест відбувся після серії адміністративних дій влади з 2015 року, коли було відмовлено в реєстрації профспілок у нафтовій, будівельної, освітній сферах, охороні здоров'я і журналістиці, а також низці регіональних профспілкових структур і незалежного профспілкового центру на національному рівні. Це позбавило працівників їх законного права на профспілкове членство і колективні переговори. Голова національного центру, Лариса Харкова, піддалася адміністративному і судовому переслідуванню з початку року і зараз їй пред'явлено низку звинувачень за помилковими приводами.

Шаран Барроу, Генеральний секретар МКП заявила:

«Влада систематично порушує  закони Казахстану і конституційні гарантії на свободу об'єднання. Це завдає шкоди міжнародній репутації країни. Трудящі, які просто хочуть реалізації права бути представленими профспілками, піддаються залякуванню, судовому переслідуванню і прихованому стеженню. Ми знову закликаємо уряд до дотримання зобов'язань щодо внутрішнього і міжнародного законодавства. У зв'язку з відмовою це зробити на даний момент, ми подаємо скаргу до МОП – продовжуємо зусилля щодо забезпечення дотримання фундаментальних прав трудівників».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83