Міжнародні

У Бразилії проходять масштабні мітинги проти реформ та змін трудового законодавства ВАЖЛИВО!

У Бразилії пройшов масштабний загальний страйк та акції протесту проти програми реформ уряду президента країни Мішела Темера. Зокрема, профспілки та небайдужі громадяни виступили проти  реформ ринку праці та пенсійної системи. Як повідомляють профспілкові організації, протести відбулись у всіх 26 штатах Бразилії. Загалом у них взяли участь  близько 40 мільйонів осіб. Загальний страйк у Бразилії відбувся вперше за останній 21 рік. 


 

18 квітня у найбільших містах Бразилії  відбувся масштабний загальний страйк та акції протесту, спрямовані проти програми реформ уряду президента країни Мішела Темера. Влада планує  збільшити тривалість робочого часу та одночасно з цим зменшити роль профспілок. Також вона хоче  заморозити  витрати з державного бюджету на наступні 20 років. Ці реформи ще мають бути затверджені Сенатом Бразилії.

У Сан-Паулу із 12-мільйонним населенням було повністю припинено роботу громадського транспорту та перекрито основні транспортні магістралі. Протестувальники перекрили дороги та запалили шини на шляхах, які ведуть до міста. У центрі Ріо-де-Жанейро сталися сутички між демонстрантами та поліцією. Проти демонстрантів було застосовано сльозогінний газ та гумові кулі, десятки людей затримані. У столиці країни Бразиліа також було заблоковано роботу громадського транспорту, а на вулицях були зведені барикади. Протести і блокування роботи транспорту відбулися також в інших великих містах, зокрема, у Салвадорі, Наталі, Белу-Орізонті, Порту-Алегрі, Манаусі тощо.

Протести проти урядової політики продовжилися й 1 травня. Зокрема у Сан-Паулу профспілки провели демонстрацію,участь у якій взяли 200 тисяч людей. 

На протести виходять й представники індіанських племен. Корінні жителі країни також виступають проти політики Мішеля Темера, зокрема - проти законопроекту про демаркацію земель, який може позбавити їх територій, які їм належали споконвіку. На одному з протестів у столиці країни поліція застосувала світлошумові гранати, гумові кулі та сльозогінний газ. У відповідь індіанці обстріляли правоохоронців з луків.

За матеріалами dw.com та cut.org.br.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83