Міжнародні

Заява МКП з нагоди 1 травня 2017 року ВАЖЛИВО!

Досягнення цілих поколінь трудящих, які відзначаються 1 травня, піддаються безперервним і систематичним атакам. Оскільки впливові транснаціональні корпорації та кілька надмірно багатих людей пишуть правила глобальної економіки. Уряди відступають, потураючи надзвичайно багатим, і не виконують свою роль з забезпечення гідної праці для всіх та викорінення бідності.


 

Націоналізм і ксенофобія спотворюють солідарність у часи, коли світ зіткнувся з найбільшою за 70 років кризою біженців, коли трудящі мігранти позбавлені гідного та рівного ставлення.

Десятки мільйонів жінок і чоловіків виявилися заручниками сучасного рабства. А ще більше – є прихованою робочою силою в глобальних ланцюжках поставок. У цих людей немає права  створювати профспілки або на мінімальну заробітну плату, на яку можна жити, і часто вони змушені виконувати небезпечну і принизливу роботу . 40% трудівників світу зайняті в неформальній економіці, не маючи прав і ледве зводячи кінці з кінцями. Токсична догма заходів жорсткої економії, спрямована на ще більше збільшення добробуту найбагатшого 1% населення, б'є найсильніше по жінкам і гальмує всі шанси на досягнення прогресу в боротьбі з найбільшими проблемами нашого часу.

Коли понад мільярд людей стикаються з насильством або відсутністю безпеки, а сотні тисяч перебувають в зоні збройних конфліктів, загроза нових воєн не здається такою далекою. Світ без дотримання прав людини неможливий, і саме гарантія їх дотримання, включаючи фундаментальні права трудівників, є основою процвітання і миру.

Економічна система дала збій, правила повинні бути переписані більшістю для більшості, а не для обраних.

Без назви 1

78% людей вимагають від компаній звітності щодо ланцюжків поставок.

79% людей кажуть, що мінімальна заробітна плата є недостатньою для гідного життя.

(Глобальне опитування МКП)

Трудящі усюди борються, створюють профспілки, незважаючи на залякування; ведуть кампанії за гідну працю й страйкують навіть там, де права на страйк немає. На фабриках Східної Азії, плантаціях Центральної Америки, у великих і маленьких містах Африки і в усьому світі в цілому, трудівники повстають проти корпоративного залякування і вимагають поваги до права на створення профспілки, на колективні переговори і на соціальний захист, а також створення безпечних і надійних робочих місць.

Жінки кажуть «Прийміть нас в розрахунок!» І виступають за рівність на робочому місці, інвестиції в економіку догляду, усунення різниці в оплаті праці та за своє правомірне місце в лідерстві профспілок.

Протягом 130 років цей день є святкуванням солідарності та даниною поваги тим, хто пожертвував багато чим заради соціальної справедливості. Першотравень 2017 року знову стане днем ​​демонстрації сили і рішучості трудового народу в боротьбі проти гноблення, проявом солідарності як на національному рівні, так і поза межамикраїн, а також –продовженням роботи над створенням кращого світу.

Виникають нові виклики, технології трансформують світ праці, викиди вуглецю загрожують руйнуванням клімату, а популізм і праворадикальна догма набирає підтримку. Ми закликаємо уряди протидіяти загрозам і шантажу з боку еліти, яка сьогодні контролює важелі влади, і стати на сторону трудящих. Ми підтверджуємо наші наміри проявляти солідарність з усіма, хто стикається з репресіями, бідністю і експлуатацією, а також ми ніколи не відступимо від нашої місії забезпечити процвітання, рівність і гідність для всіх.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83