Міжнародні

Представники міжнародної профспілкової місії звернулися до Прем’єр-міністра України ВАЖЛИВО!

В Україні з 27 по 29 березня перебувала поважна делегація у складі заступника Генерального секретаря Міжнародної конфедерації профспілок (МКП) Яапа Віннена та регіонального секретаря Глобальної профспілки IndustriALL Вадима Борисова. Нещодавно очільники МКП та IndustriALL,  Шаран Барроу та Вальтер Санчес відповідно, звертаються до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з листом. У ньому міжнародні організації висловили стурбованість через недотримання трудових прав, відсутність реального соціального діалогу та погіршення трудового законодавства в нашій  країні. 


 

Прем’єр-міністру України

Пану Володимиру Гройсману

20 квітня 2017 р.

 

Шановний пане Прем’єр-міністр!

 

Спільна місія Міжнародної конфедерації профспілок, що представляє 182 мільйони працівників із 160 країн світу, та глобальної профспілки ІндастріАЛ, що представляє 50 мільйонів працівників промисловості зі 140 країн світу, мала нагоду провести зустрічі з представниками міністерств соціальної політики, економічного розвиту і торгівлі та енергетики та вугільної промисловості України.

Від імені наших членських організацій Федерації профспілок України (ФПУ) та Конфедерації вільних профспілок України (КВПУ) та їх галузевих профспілок ми висловлюємо глибоку стурбованість з приводу відсутності будь-якої поваги до найманих працівників України з боку вашого уряду.

Ми вимушені зазначити, що наймані працівники та їхні професійні спілки у відчаї – вони зіштовхуються з величезними проблемами, які повністю підривають їхнє майбутнє та майбутнє їх сімей.

Вони стикаються з неприйнятними затримками у виплаті заробітної плати, реструктуризацією та закриттям підприємств, що призводить до безробіття. Профспілки не поважають як соціальних партнерів, з ними не обговорюють заходи із захисту прав їхніх членів.

Ставлення ваших міністрів демонструє ігнорування соціальних партнерів та членів профспілок, що створює тліюче джерело для масового трудового конфлікту, який підірве соціальну стабільність у вашій країні.

Ставлення ваших міністрів повністю суперечить принципам співпраці між Україною та ЄС, передбаченим Угодою про Асоціацію, які включають сприяння реалізації порядку денного гідної праці та соціальному діалогу, посилення соціальної єдності та можливостей соціальних партнерів.

Однією з нещодавніх подій, яка свідчить про повну відсутність поваги до соціальних партнерів, є процес перегляду Трудового кодексу України.

Рекомендації Міжнародної організації праці були в основному проігноровані, з профспілками не проводилися консультації щодо важливих змін, які підривають права працівників в Україні та суперечать міжнародним стандартам.

Ми також зробили висновок, що представники міністерств економічного розвитку і торгівлі, енергетики та вугільної промисловості України не можуть надати бачення економічного розвитку чи реформ, яке включає в себе захист та перспективу для працівників промислових галузей України, в той же час вони ігнорують профспілки в якості реальних соціальних партнерів.

Шановний пане Прем’єр-міністр! Міжнародний профспілковий рух більш ніж занепокоєний відсутністю поваги з боку Вашого уряду до працівників України.

Ми будемо підтримувати наші членські організації в їхній боротьбі за гідне майбутнє українських працівників та проінформуємо Міжнародну організацію праці та Європейську Комісію про відсутність поваги зі сторони Вашого уряду до промислових стандартів праці.

Ми просимо Вас, як Прем’єр-міністра, втрутитися та закликати членів уряду дотримуватись міжнародних трудових стандартів та залучати соціальних партнерів до обговорення політики та рішень, що впливають на українських працівників, щоб уникнути непотрібної конфронтації у майбутньому.

З повагою,

                                           

Шаран Барроу                                                 Вальтер Санчес

Генеральний секретар МКП                           Генеральний секретар ІндастріАЛ

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83