Міжнародні

Казахстан: профспілковий лідер засуджений до 2,5 років в’язниці ВАЖЛИВО!

Міжнародна конфедерація профспілок засуджує вирок, винесний Нурбеку Кушакбаеву, заступнику голови Конфедерації незалежних профспілок Республіки Казахстан. Профспілковий лідер засуджений до двох з половиною років ув'язнення через заклики до страйку на підприємстві «Oil Construction Company». Таке рішення ухвалив Алматинський районний суд № 2 міста Астани. Також він присудив штраф за «завдані збитки» у розмірі 75 000 євро.


 

Генеральний секретар МКП Шаран Барроу  заявила: «Ми закликаємо владу Казахстану забезпечити скасування цього абсолютно несправедливого вердикту і звільнити Нурбека Кушакбаева. Він, як й інші профспілкові активісти, переслідувані владою, повинні мати можливість здійснювати свою законну профспілкову діяльність, відповідно до права всіх трудящих країни на свободу об'єднання. Винесений вердикт завдасть подальшої шкоди репутації Казахстану серед країн, які важливі для його економіки».

Нурбек Кушакбаев був засуджений за статтею 402 Кримінального кодексу Казахстану, яку застосували вперше.

Нагалаємо, голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець ззнову звернувся з листом до Президента Республіки Казахстан Нурсултана Назарбаєва з приводу ситуації, що склалася навколо Конфедерації незалежних профспілок Казахстану (КНПРК).  

Кожен може підтримати лідерів та активістів КНПРК й підписати петицію на порталі LabourStart.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83