Міжнародні

КВПУ вкотре закликала президента Казахстану забезпечити свободу об’єднання в країні ВАЖЛИВО!

Голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець звернувся з листом до Президента Республіки Казахстан Нурсултана Назарбаєва з приводу ситуації, що склалася навколо Конфедерації незалежних профспілок Казахстану (КНПРК).  


 

Як уже повідомлялося, Міністерство юстиції Республіки Казахстан оформило позовну заяву про примусовий розпуск КНПРК. Цій події передували спроби КНПРК та її членських організацій упродовж 2015-2016 років пройти процедуру перереєстрації своїх структур на національному, галузевому та регіональному рівнях, які супроводжувалися численними перешкодами й десятками відмов з боку органів юстиції. 5 січня, на наступний день після рішення суду щодо ліквідації КНПК, акцію протесту оголосили нафтовики Мангістауської області, на нафтовому заході, де ще п'ять років тому кількамісячна акція протесту нафтовиків в Жанаозені завершилася розгоном їх демонстрації та розстрілом протестувальників. Спроба мангістауських працівників відстояти КНПРК завершилася арештами і штрафами. Наразі у Казахстані йдуть судові процеси у справах профспілківців. На ситуацію з КНПРК уже відреагували міжнародні організації, зокрема країну відвідала місія Міжнародна конфедерація профспілок, на чолі з заступником генерального секретаря МКП Яапом Віненном та президентом ВЕРС Іраклієм Петріашвілі.

 «Ми вкрай стурбовані серйозним порушенням прав профспілок у вашій країні, в тому числі скасування реєстрації профспілкових організацій  і арешту їх лідерів», - зазначається у черговому листі КВПУ.

Профоб’єднання закликає: призупинити дію закону про профспілки в Казахстані та змінити його положення відповідно до конституції країни та  міжнародних документів;  скасувати відміну реєстрації КЕПРК та її членських організацій; негайно звільнити членів профспілок, яким пред'явлені кримінальні звинувачення й які були заарештовані через профспілкову активність.

«Ми очікуємо, що Казахстан почне справжній діалог з профспілками щодо законодавчого процесу реформ, які запобігатимуть таким неприпустимим практиками в майбутньому. Ми будемо продовжувати стежити за ситуацією в Казахстані й  активно співпрацюватимемо у цьому контексті  з МОП, ЄС і ОЕСР", - йдеться у зверненні КВПУ. 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83