Регіональні

Профспілківці попереджають про страйк наземних служб «Борисполя» ВАЖЛИВО!

Із Міжнародного аеропорту «Бориспіль» 19 червня вилетіти буде проблематично. Планують страйкувати наземні служби летовища. Вимагають підвищення зарплату, створення належних умов праці, зокрема обладнати приміщення для відпочинку та харчування, а також підписання колективного договору і встановлення соціального діалогу. Про це повідомили учасники сьогоднішньої прес-конференції: очільник Об’єднання незалежних профспілок авіапрацівників Веніамін Тимошенко, голова ради Незалежної профспілки авіапрацівників ТОВ «Аерохендлінг» Олексій Попов та його заступник Олексій Лучко.

У вступному слові Веніамін Тимошенко окреслив коло проблем, з якими стикаються профспілківці. Адміністрація «Аерохендлінгу» вперто уникає соціального діалогу, попри те, що незалежний профспілковий осередок, хоч і було створено лише в січні цього року, налічує вже більше двохсот членів. Кілька слів сказав він і про очолювану ним структуру. «До складу нашого об’єднання входить вісім організацій. Загальна чисельність - більш як сімсот осіб», - зазначив Веніамін Тимошенко.

На прес-конференції наголошувалося, що створювали незалежну профспілку задля того, щоб «вирішити багато виробничих і соціальних питань та домогтися припинення порушень трудового законодавства, які давно набули ознак системності». Однак керівництво «Аерохендлінгу» відверто ігнорувало конструктивні пропозиції сісти за стіл і розпочати перемовини для узгодження позицій.

Оскільки роботодавець упродовж тривалого часу ухилявся від проведення примирних процедур та переговорів, передбачених Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», працівники зрештою скористалися законним правом і прийняли рішення: 19 червня 2019 року провести страйк.

Учасники прес-конференції наголошували на тому, що усвідомлюють: така непересічна для України подія, як страйк на транспорті, вплине на багатьох пасажирів, які не зможуть вчасно дістатись до пунктів призначення. Однак зазначали, що для боротьби із рабством та зневагою, немає кращого шляху як легальний страйк, який є демократичним інструментом захисту трудових прав, що використовується в цілому світі.

«Звичайно, нам шкода за незручності, з якими зіткнуться пасажири. Але просимо нас зрозуміти – ми захищаємо свої конституційні права і свободи. Страйк – це вимушена міра захисту. Ми - за соціальний діалог. Якщо його немає – до нього потрібно примусити», - підсумував Веніамін Тимошенко».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83