Регіональні

Колективи шахт ДП «Львіввугілля» - на межі соціального вибуху ВАЖЛИВО!

У Червоноградській міській раді відбулася спільна нарада за участі  шахтарських профспілок, зокрема очільника Регіонального об’єднання НПГУ м. Червонограда Віталія Оніжука, та міського голови Червонограда Андрія Залівського, т.в.о. генерального директора ДП «Львівугілля» Олега Акімова, директорів шахт та депутата Львівської обласної ради Ігоря Грабінського. Через заборгованість із зарплати колективи шахт на межі соціального вибуху. Гірники готові гуртуватися для проведення акцій протесту в найрадикальніших формах - у Києві та на місцях.

Ситуація доволі критична. Адже ринок збуту вугілля повністю відсутній з кінця квітня. 7000 тонн концентрату зберігається на збагачувальній фабриці ПАТ «Львівська вугільна компанія», понад 70 000 тонн – на аварійних складах шахт.

Заборгованість ДП «Держвуглепостач» за відвантажене раніше вугілля становить 186 млн грн. На сьогодні працівникам ДП «Львіввугілля» по зарплаті заборгували вже понад 280 млн грн.

5 червня на засіданні Кабінету міністрів мають розглянути питання щодо виділення коштів на погашення заборгованості із зарплати працівникам державних шахт. Це – крайня межа, за якою терпіння шахтарів готове луснути. Тому учасники підтримали звернення профспілок до високопосадовців держави: якщо найближчим часом не буде виплачено зароблене за березень-квітень 2019 року і не відновлено збут вугілля – розпочнеться акція протесту.

5 червня о 15.00 представники трудових колективів знову зберуться у Червоноградській міській раді, щоб вирішити – як діяти далі.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83