Регіональні

І воєнний стан не допоміг оборонному заводу ВАЖЛИВО!

Попри те, що в Україні уже пיּятий рік триває війна, а тепер от і воєнний стан у десяти областях ввели, у тому числі й на Сумщині, це ніяк не позначилося на діяльності, а правильніше сказати бездіяльності Шосткинського казенного заводу «Зірка» (історична назва Шосткинський пороховий завод) – найстарішого підприємства оборонної галузі України, якому у травні наступного року виповниться 280 років.

Протягом 13 місяців його робітники не отримують заробітної плати. Їм заборгували 17,5 млн грн. Підприємство простоює, переважна більшість людей не працює. Завод повністю відключений від енергоносіїв і має загальну заборгованість за них понад 220 млн грн. Від енерго- та водопостачання відключені навіть склади боєприпасів. Не подається вода й на пожежні гідранти. Підприємство руйнується на очах, хоча до 2015 року «Зірка» навіть експортувала свою продукцію, зокрема заряди до снарядів. До кого тільки не зверталися трудівники підприємства, до яких акцій не вдавалися, але зрушень на краще так і не діждалися.

Правда, днями на підприємство надійшов лист від вищого керівництва – держконцерну «Укроборонпром», якому «Зірку» підпорядкували у 2011 році. 25 жовтня ц. р. незалежна профспілка від імені понад 300 працівників заводу звернулися до Президента України та гендиректора «Укроборонпрому» з вимогою погасити заборгованість із заробітної плати й відновити роботу підприємства. Розглянувши звернення трудового колективу, Адміністрація Президента України доручила Концерну «Укроборонпром» надати відповідь заводчанам. Щоправда лист, який підписав заступник генерального директора концерну із безпеки Владислав Гадіон, особливої надії не вселяє та й відповідей на поставлені працівниками запитання фактично не дає. Бо у ньому розповідається про далеку перспективу і стосується вона усіх підприємств оборонно-промислового комплексу. Для їх фінансового оздоровлення Мінекономрозвитку розробило низку законопроектів, зокрема щодо списання заборгованості підприємств комплексу.

«Прийняття зазначених законопроектів сприятиме поліпшенню фінансового становища підприємств концерну, запобіганню їхньому банкрутству, втраті науково-технічного, інтелектуального, технологічного та виробничого потенціалу і забезпеченню стабільного розвитку підприємств через списання їхньої простроченої заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України і комунальних платежів, несплачених на 01.04.2018 р. До переліку цих підприємств включено й Шосткинський казенний завод «Зірка», - підкреслюється у листі.

Щоправда, зараз ці законопроекти направлені до Міністерства юстиції України для проведення правової експертизи. Коли вони потім потраплять до Верховної Ради й чи будуть нею ухвалені – перспективи туманні, а трудівники «Зірки» уже зараз мають за щось жити, годувати свої родини, сплачувати за комунальні послуги й енергоносії. Та й підприємство, згідно з ухваленою урядом ще у 2017 році Державною цільовою програмою створення та освоєння виробництва боєприпасів та продуктів спеціальної хімії на період до 2021 року, мало б працювати й виконувати замовлення за напрямом підготовки виробництва порохів. До речі, роботи за цим контрактом планувалося завершити у 2019 ропі.

Але поки що, як стає зрозумілим із листа-відповіді, заводом «Зірка» укладено договори комісії з учасниками концерну, яким надано повноваження на право здійснення експорту/імпорту товарів військового призначення та товарів, які містять відомості, шо становлять державну таємницю, на здійснення експортної поставки боєприпасів та опрацьовується з Міністерством оборони України питання щодо забезпечення потреб Збройних Сил України в боєприпасах і укладання відповідного договору на їх постачання та визначення механізму проведення розрахунків при наявній заборгованості із виплати заробітної плати.

У концерні вважають, що виконання цього договору стане для Шосткинського казенного заводу «Зірка» основним джерелом надходження коштів на погашення заборгованості із заробітної плати та покрашення технічного стану підприємства. А поки що, як говориться у листі, концерном вживаються заходи для покращення фінансового становища підприємства та збереження виробництва в Україні пороху і зарядів для боєприпасів ствольної артилерії. Правда, не уточнюється, яких саме заходів уживається, тому шосткинцям залишається про них лише здогадуватися й чекати. Як, до речі, й українським воякам на передовій… 

 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83