Регіональні

Пішою ходою - до Нововолинської міської ради ВАЖЛИВО!

Колектив шахти №10 «Нововолинська» продовжує протестні акції.  Сьогодні працівники копальні рушили пішою ходою до Нововолинської міської ради. Головні вимоги незмінні: погасити заборгованість із заробітної плати за кілька місяців та передбачити кошти на фінансування будівництва копальні в держбюджеті-2018. Про це повідомив голова тамтешньої первинної профспілкової організації НПГУ Василь Прадід.

Близько ста працівників копальні вирушили пішки до Нововолинської міської ради. Колектив називає свою акцію протесту «попереджувальною» і зазначає, якщо їх не почують, то вони будуть змушені йти до Києва.

На даний момент заборгованість по заробітній платі сягає 6-ти мільйонів гривень за липень, серпень, вересень місяць і підходить кінця жовтень.

На 2018 рік у держбюджеті було закладено лише 10 мільйонів гривень, потім ще 15 дофінансували після чергових протестних акцій колективу. Та на сьогодні від Міністерства фінансів навіть не надійшли всі кошти.

На 2019 рік в державному бюджеті передбачили лише 25 мільйонів гривень. За словами Василя Прадіда, цих грошей вистачить лише на півроку. І то лише на виплату заробітної плати. А ще ж потрібні кошти на підтримку життєдіяльності копальні.

«18 жовтня гірники «десятої» мітингували під стінами Верховної Ради, - розповів очільник первинки. - У приміщенні парламенту було проведено брифінг за участю народного депутата Ігоря Гузя та представників трудового колективу та профспілок. Писали звернення до прем’єра, Президента… Результат нульовий».

Колектив у відчаї, адже постійно змушений «вибивати» гроші. З 25 жовтня частина працівників почала писати заяви на звільнення, щодня надходить по п’ять заяв. Причому звільняються, як прохідники, так і працівники апарату управління.

«До протестувальників вийшов перший заступник міського голови Андрій Сторонський і розповів, що на сесії Нововолинської міської ради питання щодо шахти №10 «Нововолинська» неодноразово порушували, писали відповідні звернення і листи у міністерства та інші ситуації, щоб справа зрушилася з місця, але якихось дивідендів це не дало», - зазначив Василь Прадід.

Нагадаємо, що шахту №10 почали споруджувати ще в далекому 1989 році. І за майже тридцять років довести справу до завершення так і не зуміли. Схоже, що і нинішній уряд цього також не планує.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83