Регіональні

На глибині 600 метрів – дванадцятий день ВАЖЛИВО!

Голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець разом з головою МО НПГУ м. Лисичанська Едуардом Всеволодським та представником Уповноваженого Верховної Ради з дотримання прав жителів Донецької та Луганської областей Павлом Лисянським учора побували у вибої шахти імені Г. Г. Капустіна ПАТ «Лисичанськвугілля», де з 19 жовтня під землею протестують гірники. Також там були присутні представники Міненерговугілля та керівництва підприємства.

«Велику стурбованість викликає стан гірників, які демонструють справжню мужність та принциповість, виборюючи чесно зароблені зарплати. Неозброєним оком видно, що протестувальники виснажені й у них з’явилися проблеми зі здоров’ям, - написав на своїй сторінці у Facebook Михайло Волинець. - На цій копальні, як і на багатьох інших державних, ситуація невтішна. Ми розуміємо, що колектив бореться не тільки за зарплати, а й за збереження підприємства, своїх робочих місць. У Лисичанську за радянських часів було десять великих підприємств - все знищено, залишилися тільки чотири шахти. Там люди працюють у надзвичайно складних і небезпечних умовах, а їм за це платять зовсім невеликі зарплати. Скажімо, гірники провідних професій отримують 8-9 тисяч гривень, і то з великими затримками».

45023239 931266613730628 594954417623531520 n

Профспілковий лідер нагадав, що на шахті імені Г. Г. Капустіна борги не погасили ще за попередні роки. Дехто за останні чотири місяці не отримав ні копійки. Як колишній гірник, який добре знає, що таке праця в копальні, Михайло Волинець поділився своїм гнітючим враженням, що склалося від перебування у вибої шахти ім Г.Г. Капустіна.

«Непокоїть, що рудникова атмосфера там – вкрай несприятлива, а вологість – висока, - зауважив він. - Посидіти навіть у звичайному погребі заглибшки всього 3-4 метри упродовж хоча б тижня - фізіологічно і психологічно важко. А що казати, коли гірники перебувають у ще небезпечніших умовах на глибині 600 метрів, і на них ще й чинять шалений тиск. Не знаю, скільки протримаються гірники-протестувальники, але певні рішення щодо акцій протесту ми разом з ними вже ухвалили під час зустрічі під землею. Про них сповістимо пізніше».

Учора, між іншим, гірники шахти імені Д. Ф. Мельникова також вдалися до акції протесту, вимагаючи, аби їм повернули зароблене: упродовж двох годин перекривали дорогу в Лисичанську.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83