Регіональні

Протестувальники перекрили трасу Шостка - Суми ВАЖЛИВО!

Доведені до відчаю працівники  Шосткинського казенного заводу «Зірка» перекрили автомагістраль Шостка - Суми. Про це повідомив голова тамтешньої незалежної профспілки Ростислав Дуплін. За його словами, до такого кроку трудівники змушені були вдатися, бо вже протягом року не отримують заробітну плату.

Тиждень тому під час тривалої розмови з міським головою Шостки Миколою Ногою представники трудового колективу «Зірки» наполягали на тому, щоб він ініціював зустріч з очільником Сумської обласної держадміністрації Миколою Клочком.

«Люди справедливо вважають, що в оборонній галузі України є достатньо коштів, щоб погасити борги із зарплати, - розповідає Ростислав Дуплін. – Вони розраховували, що через представника президентської вертикалі, яким є на Сумщині Микола Клочко, вдасться вирішити наболілу проблему Але мер з міста кудись щез, а голова облдержадміністрації так і не приїхав, тож працівники «Зірки» були знову залишені без уваги. Тому й було прийнято рішення провести акцію під назвою «На зустріч із губернатором». Щоб привернути увагу чиновників, протестувальники пішли автошляхом Шостка-Суми і в Локотському мікрорайоні перекрили рух транспорту».

Вимоги учасників акції досить прості і зрозумілі: погасити заборгованість із заробітної плати; відновити роботу заводу «Зірка»; притягнути до кримінальної відповідальності винних у доведенні до банкрутства підприємства.

«Якщо нас не почують, то наступна акція відбудеться вже на київській трасі», - попереджають протестувальники.

ДОВІДКА

Шосткинський казенний завод «Зірка» (історична назва Шосткинський пороховий завод) – найстаріше підприємство галузі в Україні, саме з цього заводу виникло місто Шостка. Завод створений 21 травня 1739 року.

Продукція казенного заводу витримала суворий іспит на надійність у багатьох битвах від Петра І до Другої світової війни.

Основна діяльність заводу пов'язана з випуском димного пороху усіх марок, трубчастого і зернового на основі нітроцелюлози, а також зарядів для ствольної артилерії калібрів 100 мм, 122 мм, 125 мм, 130 мм, 152 мм, підкаліберного пострілу для 125 мм танкової гармати, мисливських димних і нітроцелюлозного пороху, пороху для мисливської зброї.

Також підприємство випускає продукцію загальнотехнічного призначення і товари народного споживання. Це електроізоляційні матеріали: склотекстоліти, текстоліти, гетинакси, ізофлекс, міканіти, мікострічки, скляні стрічки, склослюдострічки; нітроцелюлозна лакофарбова продукція: емалі для покриття внутрішніх і зовнішніх поверхонь по дереву і металу, меблевий лак, а також спеціальні лаки для авіаційної й електронної промисловості; колоксилин лакомастичний; товари побутової хімії; чистячі засоби, пастоподібні мийні речовини, розчинникиклеї, а також будівельні матеріали — клеючі мастики, шпаклювальні матеріали, герметики; етиловий ефір для промисловості і медицини, у тому числі наркозний із трирічним терміном зберігання.

Власником заводу зараз є Кабінет міністрів України. Завод підпорядковується Укроборонпрому.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83