Регіональні

Замість врегулювання питання відвантаження вугілля та своєчасної виплати зарплати шахтарям утискають профлідера ВАЖЛИВО!

Сьогодні у Міненерговугілля під головуванням міністра Ігоря Насалика відбулася нарада щодо врегулювання питання відвантаження вугілля та вчасних взаєморозрахунків із шахтарями. 


 

 

Зокрема, йшлося про ситуацію, яка склалася на ДП «Львіввугілля». ПАТ «ДТЕК Західенерго» відмовляється брати вугілля, видобуте шахтарями цього підприємства, й вони змушені збувати його на Трипільську ТЕС на відстань більш ніж 500 км, хоча поруч, всього за кілька десятків кілометрів, розташовуються Бурштинська та Добротвірська ТЕС. Колізія виникла через те, що ПАТ «Центренерго» відмовилося забирати на три свої теплові електростанції вугілля, видобуте шахтарями Павлограда та Добропілля. І тому ДТЕК везе вугілля, видобуте на своїх шахтах, на відстань майже 1000 км на Бурштинську та Добротвірську ТЕС. Цю абсурдну ситуацію й намагалися врегулювати у Міненерговугілля, бо вона загрожує стабільній роботі підприємств і створює проблеми із виплатою зарплати гірникам державних шахт.
Проблеми із відвантаженням вугілля мають і шахтарі ДП «Волиньвугілля». Тільки тут їх, схоже, створює саме керівництво. Приміром, на шахті №9 «Нововолинська» працівники промислової групи досі не отримали ще 75% зарплати за липень, а непромислової – жодної копійки заробленого за другий місяць літа. При цьому, за словами голови первинного осередку НПГУ копальні Василя Гури, на складі зберігається 7,5 тисячі тонн вугілля, реалізація якого дозволила б отримати не менше 16 млн грн. Оскільки місячний фонд зарплати шахти складає 7-7,2 млн грн, то у випадку своєчасної реалізації своєї продукції воно могло не мати боргів із зарплати. Але, як розповів Василь Гура, генеральний директор ДП «Волиньвугілля» Андрій Пилипюк замість того, щоб вирішувати питання відвантаження вугілля повсюдно скаржиться, що йому це робити заважають профспілки і зокрема первинний осередок НПГУ шахти №9. Про це він заявив навіть на зборах трудового колективу 3 вересня. На резонне зауваження голови ППО НПГУ, а потім і посилання на звернення з цього приводу до Міненерговугілля та інших державних інституцій, пан Пилипюк змушений був відповісти, що вугілля не відвантажується через відсутність вагонів. Але замість того, щоб вирішувати питання збуту продукції свого підприємства пан Пилипюк, схоже, звертається до місцевого відділення СБУ зі скаргами на профспілкового лідера. Бо, як розповів Василь Гура, сьогодні він отримав повістку, якою йому пропонується прибути до слідчого цього відомства. Голова ППО НПГУ намагався телефоном з’ясувати, з якого приводу та за якою справою його викликають, але слідчий відмовився це повідомити.

«Дивує й насторожує, що мене викликають саме до вілділення СБУ, - не може стримати емоцій Василь Гура. – Адже у це – державний правоохоронний орган спеціального призначення, який має забезпечувати державну безпеку України. А виходить обласне відділення СБУ – на побігеньках у «смотрящего» Венгрина й допомагає йому закривати рота профспілкам, які не бажають миритися із його корупційними схемами у вугільній галузі. От якби вони так оперативно реагували на наші заяви про всілякі оборудки «смотрящих» і керівництва та невиплату зарплати шахтарям». 

Нагадаємо, у четвер, 30 серпня ц. р., шахтарі ДП «Львіввугілля» пікетували Львівську ОДА й Добротвірську ТЕС ДТЕК «Західенерго» з вимогою забезпечити безперебійне постачання видобутого вугілля.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83