Регіональні

Шахтарі ДП «Львіввугілля» пікетували облдержадміністрацію і ТЕЦ ВАЖЛИВО!

Сьогодні зранку під Львівською облдержадміністрацією відбулася акція протесту шахтарів ДП «Львіввугілля». Гірники вимагали виплати заборгованої зарплати, налагодження збуту видобутого вугілля та вчасного розрахунку за вже відвантажену товарну продукцію. Заборгованість із заробітної плати на державному вугледобувному підприємстві зараз становить 81 млн грн.

Ближче до обіду пікетувальники перемістилися до Добротвірської ТЕЦ, де провели попереджувальну акцію та вручили лист-вимогу. Шахтарі звертаються до керівництва «ДТЕК-Західенерго» з вимогою забезпечити безперебійне постачання вугілля, видобутого шахтарями ДП «Львіввугілля», на Добротвірську ТЕЦ.

Проблема полягає у тому, що ДП «Центренерго» відмовляється забирати на три свої теплоелектростанції вугілля, видобуте шахтарями Павлограда та Добропілля. І тому це вугілля везуть на Ладижинську, Бурштинську та Добротвірську ТЕЦ. А львівські шахтарі змушені збувати своє вугілля на Трипільську ТЕЦ. Якщо перше везуть на відстань понад 1000 км, то друге – більш ніж на 500 км.

Це питання потребує вирішення і може бути врегульоване Міністерством енергетики та вугільної промисловості або урядом на рівні віце-прем’єр-міністра Володимира Кістіона.

На жаль, така розбалансованість всієї економіки країни і безвідповідальність чиновників державного рівня призводить до того, що трудові колективи вимушені з’ясовувати стосунки між собою. Хоча і шахтарі, й енергетики важно працюють і повинні вчасно отримувати заробітну плату.

«Як можуть шахтарі поважати міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика, коли у його відомстві досі не сформований баланс енергоносіїв, що дало б змогу уникнути таких з’ясувань стосунків», - зазначив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло  Волинець.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83