Регіональні

Протистояння, що завершилося успіхом ВАЖЛИВО!

Апеляційний суд Донецької області задовольнив скаргу первинної профспілкової організації НПГУ Головного управління Держпраці у Донецькій області на рішення суду першої інстанції. Про це повідомив заступник голови первинки Євген Анищенко. За його словами, 22 березня 2018 р. суддя Димитровського міського суду Донецької обл. Віра Салькова ухвалила рішення про визнання незаконним та скасування протоколу засідання первинної профспілкової організації від 8 листопада 2017 року. 

«Під час того пам’ятного засідання будь-які наші доводи про те, що ми діяли в рамках затвердженого Статуту, не дали жодного результату, - розповідає Євген Анищенко. – Річ у тім, що за сприяння адміністрації Головного управління Держпраці у Донецькій області фактично здійснювалася спроба перепорядкувати незалежну профспілку, усунувши від керівництва її нинішніх лідерів. Тому нам довелося вдатися до кардинальних заходів і позбавити членства у профспілці цілу групу заколотників, які намагалися виконати ганебне замовлення. Своїми діями та заявами вони дискредитували як первинку, так і загалом НПГУ. Позбавившись баласту, ми продовжили боротьбу з корупцією у відомстві, розпочату ще у 2016 році».

Профспілка неодноразово інформувала різні інстанції про кричущі порушення, що відбуваються у структурі Держпраці. Однак тамтешнім керманичам усе сходило з рук. До пори, до часу - кілька днів тому «під час одержання частини неправомірної вигоди у сумі 500 тис. гривень» було затримано начальника головного управління Державної служби з питань праці у Донецькій області Володимира Шубіна, який намагався взяти хабар у розмірі 1 мільйон гривень. Про це у соціальній мережі Facebook повідомив Генеральний прокурор Юрій Луценко. Як згодом розтлумачила речниця ГПУ Лариса Сарган, Володимир Шубін за зменшення штрафу для одного з підприємств, який нарахували підпорядковані йому працівники управління, вимагав від директора згадану суму. За вчинення злочину, передбаченого ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), підозрюваному загрожує від п’яти до десяти років ув’язнення з конфіскацією майна.

Голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець нагадав, який шалений тиск Володимир Шубін чинив на первинну профспілкову організацію НПГУ і безпосередньо на її очільника Дмитра Самохвалова. Переслідування розпочалися після того, як Дмитро Самохвалов вказав на факти фінансових зловживань і корупції у Головному управління Держпраці у Донецькій області. Йшлося про  розкрадання значних бюджетних коштів (близько 680 000 гривень).

«У штаті Головного управління Держпраці у Донецькій області числилися так звані «підсніжники», тому й розкрадалося 27 відсотків місячного фонду заробітної плати, - розповідає Михайло Волинець. – І нікому до цього не було діла, аж поки там не було створено первинну профспілкову організацію, яка одразу ж повела рішучу боротьбу з такими та іншими ганебними явищами. Не дрімало й керівництво управління, яке встигало не тільки урізноманітнювати схеми з хабарями, а й фактично ініціювало (чужими руками) судовий процес проти профспілки. Це досить складна історія, яка завершилася успіхом і яка може слугувати яскравим прикладом того, як потрібно за будь-яких обставин, не опускаючи рук, відстоювати справедливість і свої права».    

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83