Регіональні

Як запобігти екологічній катастрофі ВАЖЛИВО!

Про надзвичайну ситуацію техногенного характеру на шахті «Золоте» ДП «Первомайськвугілля» та шляхи запобігання екологічній катастрофі в Донбаському регіоні йшлося на прес-конференції в одній із столичних інформаційних агенцій. Участь у заході взяв і голова міської організації НПГУ м. Первомайська Роман Панчук.

Будівництво водовідводу для уникнення затоплення на шахті «Золоте» завершать у жовтні цього року. Про це повідомив перший заступник генерального директора ДП «Первомайськвугілля» Олексій Мілєнін.

«2 травня стався прорив води і почалося затоплення копальні. На початку липня змонтували першу гілку водопроводу, це дало змогу суттєво знизити притік води. На сьогодні завершена друга гілка, необхідно збудувати ще дві... З такими темпами зможемо повністю здійснити проект уже в жовтні, все має бути змонтовано, і це дозволить запобігти катастрофі», - сказав він.

Радник голови Луганської обласної адміністрації Роберт Родванські зауважив, що влада намагається врятувати ДП «Первомайськвугілля» від затоплення чотирьох шахт - «Золоте», «Карбоніт», «Гірське» і «Тошківська».

«Якщо б Кабінет міністрів, Міністерство енергетики та Луганська ОДА не зробили зусиль для того, щоб збудувати водовідлив на шахті «Золоте», то шахти «Первомайськвугілля» були б уже затоплені. Завдяки водовідливу вдалося стабілізувати притік води», - сказав він.

Голова міської організації НПГУ м. Первомайська Роман Панчук передусім звернув увагу на те, що ДП «Первомайськвугілля» розташоване на лінії розмежування, тобто поблизу воєнних дій, а тому поребує особливої уваги з боку державних структур. «Високопосадовці мають усвідомити, що якщо шахти стануть, то гірникам нікуди йти, бо іншої роботи в регіоні не має», - наголосив він. Також він нагадав, скільки свого часу довелося докласти зусиль, щоб згадувана шахта «Золоте» не потрапила під так звану реструктуризацію. «У високих кабінетах розроблено було план (може, він ще й досі є) щодо закриття шахт ДП «Первомайськвугілля», - розповів Роман Панчук. – Передбачалося, що три копальні очікувала консервація, одна підлягала затопленню. Проте завдяки злагодженим діям адміністрації та профспілок цього вдалося не допустити».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83