Регіональні

Первинка ВПЗУ КП Міський тролейбус» у Кривому Розі боротьбу не припиняє (ВІДЕО) ВАЖЛИВО!

Розділяй і володарюй. Саме таку тактику обрало керівництво КП «Міський тролейбус» у Кривому Розі Дніпропетровської області. На превеликий жаль, сприяють йому й деякі працівники підприємства, котрі у протистоянні первинного осередку вільної профспілки з адміністрацією стають на бік не своїх колег, а керівництва.


 

Наприкінці травня на підприємстві з’явилися оголошення про конференцію трудового колективу, на якій мали проаналізувати виконання колективного договору за 2017 р. і внести до нього доповнення. Делегатів на цей захід відбирали ретельно, віддаючи перевагу лояльним до керівництва КП «Міський тролейбус», а простіше кажучи його підлабузникам. Тому члени первинного осередку ВПЗУ, що діє у КП, вирішили запросити на конференцію представників ЗМІ, депутатів міської й районної рад, громадських організацій, яким небайдуже майбутнє тролейбусного руху у Кривому Розі й підприємства, що має його забезпечувати у місті. Бо профспілківці занепокоєні станом рухомого складу у КП «Міський тролейбус», експлуатація якого почасти нагадує перегони зі смертю, адже нерідко загрожує життю учасників дорожнього руху. А довело підприємство до такого стану його теперішнє керівництво.

Проте обговорити проблеми, що накопичились у КП, не вдалося. Бо щойно представники первинки ВПЗУ, журналісти, депутати й громадські активісти 31 травня зайшли до зали, як голова керованої профспілки, оголосила, що при сторонніх конференція не проводитиметься і наказала підконтрольним делегатам залишити приміщення.

Відмовився поспілкуватися з працівниками підприємства, членами вільної профспілки, депутатами та представниками громадськості й головний інженер і водночас виконувач обов’язки директора КП Олег Сизов, тим самим поділивши тролейбусників на два табори.

У червні на підприємстві знову з’явилося оголошення про конференцію для підбиття підсумків виконання колективного договору за 2017 р. і ухвалення нового на 2018-й. Призначили її на 14 червня. На цей день керівництво, аби убезпечити себе від проникнення на зібрання непроханих і небажаних осіб, тобто нас, своїх же працівників, членів ВПЗУ, найняло поліцію охорони. Та ще й дало їй вказівку не допустити на підприємство уповноважену особу первинки ВПЗУ, громадських активістів, журналістів. Через таке свавілля керівництва довелося нам силою прориватися на територію КП. Потім уже в приміщенні шлях до зали нам перегородили столом. Коли ми й його подолали, проти працівників підприємства (членів вільної профспілки), депутатів, представників ЗМІ й громадських організацій на дверях до зали виставили останній редут – ту саму поліцію охорони. А на підмогу їй своєю фізичною силою прийшли ще й окремі працівники, керівники середньої ланки та юрист підприємства.

Коли ситуація вкрай загострилася, поліція охорони залишила свої місця і відійшла у бік, хоча мала б дбати про дотримання чинного законодавства й захист прав громадян.

До речі, за усім цим беззаконням спокійно спостерігав в.о директора пан Сизов. Після тривалих переговорів з живою стіною та штовханини зі злочинцями ми нарешті зайшли до зали. Чому назвав злочинцями, бо з боку посадових осіб КП, і зокрема в.о. директора Олега Сизова, всі вчинені того дня дії були явним порушенням законів про профспілки та гарантії їх діяльності і про місцеве самоврядування (ст. 351 «Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради», а також Кримінального кодексу України (ст. 171 «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів»). До речі, ці законодавчі акти порушила й поліція…

Після того, як ми нарешті дісталися до зали, було знову оголошено, що конференція не відбудеться. На думку ППО ВПЗУ КП «Міський тролейбус», керівництво підприємства разом із головою «кишенькової» профспілки не бажають, щоб колектив почув звіт про виконання колективного договору за 2017 р., а точніше повне його невиконання, й оцінку реального стану справ на підприємстві, здійснену первинним осередком вільної профспілки. Особливо, щоб це було зроблено публічно та ще й у присутності ЗМІ та місцевих депутатів.

Отже, конференція уже двічі не відбулася. Певне, на третій раз, аби не допустити нас на захід, а отже оприлюднення небажаної для керівництва КП інформації, воно вдасться до надзвичайних заходів – застосує танки, спецпризначенців, або замінує зал… А якщо серйозно, то керівництво зараз активно займається дезінформацією трудового колективу, розповідаючи, що первинка ВПЗУ заважає підвищити тролейбусникам зарплату, бо двічі разом із громадськістю, депутатами та ЗМІ зірвала конференцію. Хоча заробітну плату працівникам КП повинні були підвищити ще з 1 травня 2018-го, бо згідно зі ст. 9 Закону «Про колективні договори і угоди», положення Генеральної, галузевої (міжгалузевої), територіальної угод діють безпосередньо і є обов’язковими для виконання всіма суб’єктами, що належать до сфери дії сторін, які підписали угоду.

Працівники підприємства мають нарешті зрозуміти: покращити умови праці й добитися гідних зарплат ми зможемо тільки, коли не мовчатимемо й сподіватимемося, що все саме по собі з’явиться, а разом вимагатимемо від керівництва нових, справних тролейбусів, якісного їх ремонту, вчасного постачання необхідних запчастин і матеріалів тощо. Принаймні первинка ВПЗУ КП боротьбу за це припиняти не збирається.

Віктор САВЧУК,

водій тролейбуса,

голова ППО ВПЗУ КП «Міський тролейбус»

м. Кривий Ріг Дніпропетровської обл.

Медіа

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83