Регіональні

Освітяни Нової Каховки із петицією вирушають до Києва ВАЖЛИВО!

Під будівлею Новокаховської міської ради 29 квітня о 10-й годині ранку зібралися педагоги та небайдужі громадяни, які прийшли висловити своє занепокоєння ситуацією, що склалася в освітній галузі міста.

Як повідомила голова міської організації Вільної профспілки освіти і науки України Тамара Захарченко, з 1 вересня 2018 року на вчителів очікують значні зміни, зокрема щодо фінансування освітніх закладів та умов виплати заробітної плати. Передбачається зменшення надбавок за престижність педагогічної праці з 20 до 5 відсотків.

Крім того, з наступного навчального року планується скасувати поділ шкіл на спеціалізовані та гімназії. Також скасують поділ класів на групи у вивченні іноземних мов, української мови та інформатики, бо у міському бюджеті не виділено на це коштів.

Освітяни занепокоєні тим, що такі нововведення неодмінно призведуть до скорочення штату вчителів, передусім у загальноосвітній школі № 8. Батьки ж учнів ЗОШ № 4 розповіли, що у багатьох класах навчається більш як 30 дітей, тому адміністрація наполегливо рекомендує переводити вихованців до інших шкіл.

До мітингувальників звернулася начальник Новокаховського міського відділу освіти Оксана Якубова, яка намагалася заспокоїти присутніх та повідомила, що усі перелічені питання - лише на стадії розгляду та обговорення, і що міський відділ освіти наразі докладає зусиль, щоб уникнути болючих нововведень. Водночас вона підтвердила, що скорочення міського бюджету освітян не омине. Мітингувальники ж. у свою чергу, висловили невдоволення роботою міського відділу освіти та її очільницею.

Наприкінці мітингу Тамара Захарченко звернулася до присутніх із проханням підписатися під зверненням педагогів Нової Каховки, які вимагають: залишити фінансування освіти міста таким, яким воно є зараз; зберегти спеціалізовані школи, поділ на групи у класах та 20-відсоткову надбавку за престижність педагогічної праці.

Орім того, профспілкова лідерка повідомила, що звернення із вимогами представники педагогічної спільноти передадуть безпосередньо до Міністерства освіти і науки. Учасники мітингу одноголосно підтримали такі наміри та висловили сподівання, що їх петицію буде розглянуто на найвищому рівні.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83