Регіональні

Шахта №9 «Нововолинська»: про болючі питання - відверто ВАЖЛИВО!

Голова Волинської обласної державної адміністрації Олександр Савченко побував на шахті №9 «Нововолинська», де ознайомився з реальним станом речей на копальні. Директор шахти №9 Володимир Юрків розповів про ситуацію на копальні та ринок збуту вугілля. «Боремося за існування копальні, надіємося на інвесторів і хочемо відкрити нову лаву, поки що працює дві - зазначив він. - Наша мета – зберегти підприємство і увійти до складу «Національної вугільної компанії». Також Володимир Юрків поінформував, що вугілля реалізовують на теплові електростанції та приватне підприємство «Український національний продукт».

Голова Місцевої організації Незалежної профспілки гірників України м. Нововолинська Сергій Макаров також зауважив, що «Національну вугільну компанію вже створено. «Якщо шахта увійде до її складу, то вирішиться багато проблем, зокрема щодо забезпечення матеріалами та обладнанням. Навіть не потрібно інвесторів. На ті гроші, що шахта зароблятиме, можна буде забезпечувати всі потреби».

Олександр Савченко поцікавився, чи продають продукцію комунальним підприємствам.

«На жаль, охочих купувати вугілля не має. Його б забирали, якби видобували більше, а собівартість була дешевша. Та видобуток на шахтах падає»,  –долучився до розмови міський голова Нововолинська Віктор Сапожніков.

А Володимир Юрків у свою чергу зауважив, що у шахти закінчується ліцензія на видобуток вугілля, наголосивши, що для того, аби підприємство спокійно працювало, потрібно скасувати наказ Міністерства енергетики і вугільної промисловості №550.

Генеральний директор ДП «Волиньвугілля» Андрій Пилипюк розповів про проблеми з обладнанням та відсутність державної підтримки.

«Комбайни, на яких працюємо, вже не випускають, - бідкався він. - Потрібно нове обладнання, на закупівлю оголосимо тендери».

Голова профспілки шахти №9 “Нововолинська” Василь Гура зазначив, що повторюватися не буде, а скаже «прямим текстом» про ситуацію, яка складається. «Є певні «групи», які хочуть «зайти» на шахту, одна з них на чолі з так званим «смотрящим» паном Венгриним», - повідомив він. І зауважив, що впливові особи зацікавлені в тому, щоб замість шахти була звичайнісінька копанка, «аби можна було красти бюджетні кошти». Також Василь Гура запитав очільника ОДА, чи зацікавлений той у збереженні копальні.

«Я за те, щоб шахта працювала» – відповів Олександр Савченко.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83