Регіональні

Медики Коломийщини вимагають виплати заборгованого ВАЖЛИВО!

Сьогодні вранці медичні працівники Коломийщини провели акцію протесту через заборгованість із зарплати, яка зараз становить майже 30 млн грн.

Як розповів член профкому Вільної профспілки медиків Коломийщини Володимир Молодій, наразі з лікарями, медсестрами та санітарками повністю розрахувалися за вересень. Також пообіцяли із субвенції, яка має надійти в Івано-Франківську область із держбюджету, виділити 10-12 млн грн на зарплату медичним працівникам Коломийщини. Проте цих коштів вистачить тільки для погашення заборгованості за жовтень і частину листопада. Для того, щоб повністю розрахуватися із медиками Коломийщини за 2017 рік, не вистачає приблизно 15 млн грн, і де їх взяти не зрозуміло, бо у райдержадміністрації мітингувальникам сьогодні сказали, що у них таких коштів немає: дохідної частини району вистачає на оплату енергоносіїв та заробітну плату обслуговуючого персоналу, а лікарям зарплату має забезпечити держава. Тому на сьогоднішній попереджувальній акції її учасники вирішили створили страйковий комітет, який, за словами Володимира Молодія, почне активно діяти із 31 грудня, якщо до того часу в державному бюджеті не знайдеться коштів на зарплату медикам і не лише Коломийщини. Бо як пояснила голова Івано-Франківської обласної організації Конфедерації вільних профспілок України Надія Толкачова, заборгованість із зарплати медичним працівникам існує і в інших районах, а також невідомо, як вирішуватиметься питання фінансування галузі до кінця 2017-го взагалі, бо у держбюджеті на нинішній рік був закладений дефіцит, який уряду так і не вдалося ліквідувати. Медики Коломийщини вирішили від сьогодні до вирішення їхніх нагальних питань надавати хворим виключно ургентну (невідкладну) медичну допомогу в Коломийській центральній районній лікарні. Також вони ухвалили звернення до Президента України Петра Порошенка з проханням вирішити питання заборгованості перед медичними працівниками та визнати роботу Міністерства охорони здоров’я незадовільною у всіх ланках державного управління в Івано-Франківській області.

Нагадаємо, що на початку вересня професійні спілки медичних працівників України провели масовий протест під стінами Верховної Ради та Кабміну. Основною вимогою була виплата заборгованих медикам зарплат. Після протесту Кабмін виділив на це 82 мільйони гривень і направив їх до регіонів. Втім, заборгованість досі не погашено.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83