Регіональні

На «Інгульській» обіцяють викорінювати «неугодних» ВАЖЛИВО!

94 гірники шахти «Інгульська» отримали повістки до суду. У такий спосіб адміністрація підприємства відреагувала на протестну акцію, що відбулася нещодавно на копальні. Тоді шахтарі, відпрацювавши зміну, залишилися під землею. Серед їхніх вимог – підвищення заробітної плати на 50 відсотків. Керівництво ж розцінило це як страйк.

Про це розповів голова тамтешньої первинної профспілкової організації НПГУ Дмитро Бондарєв. За його словами, до такого кроку гірники змушені були вдатися через відсутність будь-якого діалогу з керівництвом шахти, яке вперто ігнорувало усі прагнення встановити хоч якийсь контакт.

«Люди зрозуміли: якщо не вдатися до рішучих дій, то справа не зрушить із місця, - розповідає Дмитро Бондарєв. – Підвищення зарплатні вимагають неспроста, адже на підприємстві із серпня не виплачують премію, яка є суттєвим доважком до сімейного бюджету, бо середня платня на «Інгульській» становить усього лиш 7 400 гривень, що, звісно, аж ніяк небагато як для підприємства зі складними та небезпечними для здоров’я умовами праці. Нам пояснюють: премії нема, тому що добуваємо порожню породу. Образно кажучи, замість 100 процентів концентрату маємо лише 75. Вирішили поліпшити становище за рахунок збільшення видобутку. Але спочатку потрібно було відремонтувати двигун навантажувача. Відремонтували… Але за допомогою «беушних» деталей. Як результат: пропрацював він усього лиш тиждень».

Первинку НПГУ на «Інгульській» створено недавно, тому й чисельність не така, як хотілося б її очільнику. «Людей елементарно залякують, - вважає Дмитро Бондарєв. - Колега із паралельної профспілки, який досить близький до адміністрації, дозволяє собі такі репліки: «Неугодных будем искоренять!» А керівник служби безпеки підприємства Артем Семенцов, який за відсутності директора шахти виконує його обов’язки, вдається до відвертих ультиматумів: «Щоб до вівторка профспілки НПГУ на «Інгульській» не було!»

Ще одним чинником, що стримує зростання лав первинки, за словами Дмитра Бондарєва, є те, що на шахті планується реорганізація, внаслідок якої «неугодні» можуть опинитися на вулиці.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83