Регіональні

Профспілківці зустрілися з головою Львівської ОДА ВАЖЛИВО!

За ініціативи Регіонального об"єднання Незалежної профспілки гірників України м. Червонограда відбулася зустріч лідерів профспілок з головою Львівської ОДА Олегом Синюткою. У ході розмови йшлося про виплату заробітної плати та фінансування вугільної галузі, забезпечення шахт засобами індивідуального захисту, використання гірничо-добувного обладнання та інвестування коштів в модернізацію копалень. 

Гірники наполягали на тому, щоб якнайшвидше було виплачено заробітну плату за останній місяць, адже попереду їхнє професійне свято - День шахтаря, а вони залишаються без засобів для існування.

Одна з головних проблем - забезпечення засобами індивідуального захисту (саморятівниками). «Це важливо та актуально, бо ж у вересні на окремих шахтах регіону закінчується термін придатності саморятівників, - написав на своїй сторінці у Фейсбуку голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. - До речі, кошти на оновлення у розмірі 100 млн грн були виділені в середині липня, а от коли отримають шахтарі саморятівники - залишається під питанням».

У ході зустрічі профспілкові лідери поцікавилися про виділення коштів на монтаж нового обладнання, яке було закуплене для шахт Червонограда.

Йшлося також і про створення Національної вугільної компанії. Адже із профспілками дане питання не узгоджувалося і без належного фінансування, на думку експертів, цей проект приречений..

«Я проти створення великої компанії, де шахти стануть виробничими підрозділами. Я за те, щоб кожна шахта отримала статус юридичної особи і давала собі раду, але лише після виходу на беззбитковість, чого можна досягнути після модернізації обладнання, на яке міністерство вже почало потрохи виділяти кошти», - зазначив Олег Синютка.

Слід нагадати, що в Концепції реформування вугільної галузі передбачене закриття чотирьох шахт на Львівщині без створення нових робочих місць.

Як повідомив голова РО НПГУ м. Червонограда Віталій Оніжук на шахтах триває збір підписів щодо підвищення зарплати шахтарям з вересня місяця на 40%.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83