Регіональні

На Львівщині депутати переймаються Концепцією ВАЖЛИВО!

Червоноградська міська рада «задля недопущення соціального конфлікту та потужних акцій протесту» закликає залучити до обговорення «Концепції розвитку вугільної промисловості України» широкі кола громадськості. Про це йдеться в ухваленому на черговій сесії зверненні, адресованому першим особам держави, міністру енергетики та вугільної промисловості, керівникам парламентських фракцій, очільнику Львівської ОДА, а також голові Незалежної профспілки гірників України Михайлу Волинцю.

«На теперішній час державне підприємство «Львівввугілля» опинилося в ситуації, коли подальше зволікання із вирішенням проблем призведе до вкрай негативних наслідків, - йдеться у зверненні. - Причиною такого стану стала відсутність необхідного фінансування з боку держави вуглевидобувних підприємств, які з об’єктивних причин не можуть в повному обсязі заробляти гроші для свого функціонування. Це пов’язано із надзвичайно складними гірничо-геологічними умовами залягання вугільних пластів, що змушує приймати неординарні технологічні рішення з підготовки запасів та їх видобутку. Дефіцит у вуглевидобувних підприємств власних коштів та необгрунтоване суттєве зменшення державної підтримки галузі за всіма бюджетними програмами, починаючи з 2015 року і до цього часу, призвело до зриву виконання програм із підготовки запасів та введення очисних вибоїв, проведення гірничих виробок, зростання заборгованості та не можливості виплачувати в повному обсязі поточну заробітну плату, а також зростання соціальної напруженості та протесаних настроїв - у шахтарських колективах і нашому регіоні».

У зверненні наголошується, що ситуація погіршується через значну зношеність основних фондів вуглевидобувних підприємств, при цьому оновлення потребує стаціонарне, так і видобувне та прохідницьке обладнання на всіх підприємствах ДП «Львіввугілля». У середньому обладнання стаціонарних установок шахт вичерпало встановлений ресурс більш ніж на 70%, потребує заміни 28% підйомних машин, 39% вентиляторів головного провітрювання, 39% стаціонарних компресорів, потребує заміни та доукомплектування близько 24% насосних установок на водовідливних комплексах.

«Щодо обладнання для проведення підготовчих та видобувних робіт, то на теперішній час коефіцієнт використання механізованого кріплення впав до 33,4%, очисних комбайнів - до 24,6%, прохідницького обладнання - до 50%, - акцентується у листі Червоноградської міської ради. - Працівники не забезпечуються засобами індивідуального та колективного захисту, в результаті чого придбання окремих засобів індивідуального захисту  становить 10-20 відсотків визначеного правилами безпеки рівня. Це та інші чинники призвели до збільшення загального виробничого травматизму».

Для стабільної роботи вугільних підприємств зокрема пропонується: зберегти відокремлені підрозділи у складі ДП «Львіввугілля»; знайти можливість фінансування старих вибоїв і запуск нових, модернізацію технологічного обладнання на всіх копальнях ДП «Львіввугілля»;

законодавчо передбачити соціальні гарантії вивільненим та звільненим працівникам підприємства при ліквідації шахт; виділити кошти для погашення боргів перед комунальними підприємствами Червонограда.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83