Регіональні

Профспілківець добився поновлення на роботі ВАЖЛИВО!

Незаконно звільнений водій тролейбуса, член профкому первинки Вільної профспілки залізничників України Андрій Черчик через суд добився поновлення на роботі та грошової компенсації за моральну шкоду.

Апеляційний суд зобов’язав КП «Луцьке підприємство електротранспорту» поновити незаконно звільненого працівника А.Черчика на роботі та відшкодувати йому середньомісячний заробіток за час вимушеного прогулу і заподіяну моральну шкоду. Водієві тролейбуса загалом підприємство має виплатити 31 тис. грн й відновити його на роботі.

«У нас майже усіх членів профкому первинної організації ВПЗУ адміністрація звільнила, - говорить Андрій Черчик. – Звільнилося через створювані керівництвом перепони й чимало членів нашої незалежної профспілки. Зараз будемо працювати з людьми, поповнювати свої ряди. Після того, як я виграв суд, у тролейбусників з’явилася надія на те, що свої права можна відстояти, вони стали сміливішими. Правда, ще не заявляють про це вголос, але вже менше говорять пошепки. Завдання активістів ВПЗУ пояснювати працівникам, що єдиною силою, здатною змінити взаємостосунки із керівництвом і взагалі ставлення до робітників, є незалежні профспілки».

Андрій Черчик також розповів, що до звільнення він разом із іншими членами ВПЗУ боровся за права працівників. Протягом року тривав трудовий спір колективу підприємства із адміністрацією. Він, як і належить, був зареєстрований Національною службою посередництва і примирення.

«У результаті практично всі наші вимоги виконали, - сказав профактивіст. - Вперше за останні 20 років працівники почали вчасно отримувати зарплату, тарифна ставка погодинної оплати роботи водія була приведена до мінімально встановленої галузевою угодою – 18,9 грн за годину, а не 12,9 грн , як було до цього. Також вперше за багато років водіям почали піднімати кваліфікаційні розряди, бо до цього люди, як приймалися на підприємство із третім розрядом, так і працювали за ним усе життя й виходили на пенсію. Правда, адміністрація одразу після підписання мирової угоди, взялася за утиск профспілкових лідерів, аж до звільнення. Але ми готові відстоювати і себе, й членів нашого первинного осередку. Тим більш, що нас постійно підтримує Вільна профспілка залізничників України і її голова Володимир Козельський. Щире спасибі їм за це!».

Андрій Черчик також розповів, що він підтримує зв’язки з іншими членами Вільної профспілки залізничників України, які борються за свої права та покращення умов праці, зокрема, й з активістами первинного осередку ВПЗУ Куренівського тролейбусного депо КП «Київпастранс».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83