Регіональні

Гірники Кривбасу продовжують протестувати ВАЖЛИВО!

Як повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець із посиланням на місцевих профспілкових лідерів, у Кривому Розі протестують працівники трьох підприємств: ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка», ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» (КЗРК) та ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».


 

«Ці три підприємства належать трьом різним фінансово-промисловим групам, -  зауважив Михайло Волинець. – Зарплати їхніх працівників "не наздоганяють" зростаючі ціни на продукти харчування, товари першої необхідності та житлово-комунальні послуги. Зараз на двох шахтах ПАТ "ЄВРАЗ Суха Балка", котрі належить російському олігарху Абрамовичу, вже понад 300 гірників перебувають під землею. Значна частина з них у шахтах – півтори доби без води і їжі. Бо адміністрація підприємства заборонила спускати під землю воду і їжу та забезпечувати ними протестувальників.  Керівництво ПАТ учора тільки близько 20:00 «спустилося із небес» під землю і зголосилося підняти заробітну плату з 1 травня, але лише на 12%. Гірники ж вимагають збільшення зарплати з 1 травня не менш ніж на 20% і подальше поетапне підвищення до серпня на 30%. Тому люди продовжують перебувати на глибині 1343 м. Там вони можуть тільки присісти або лягти на сиру підлогу шахтної виробки. Голова МО НГПУ м. Кривий Ріг Юрій Самойлов попри заборону адміністрації підприємства намагається  доставити протестувальникам воду і продукти харчування. Гірники закликають своїх дружин разом із дітьми приходити на територію підприємства й підтримувати їх».

Водночас голова МО НПГУ м. Кривий Ріг Юрій Самойлов повідомив, що сьогодні зранку у місті  уже відбулися мирні акції протесту на підтримку гірників ПАТ «КЗРК» та "ЄВРАЗ Суха Балка". Шахтобудівний підрозділ ПАТ "ЄВРАЗ Суха Балка" на знак солідарності із гірниками, що протестують під землею, заблокували під'їзні колії до підприємства й зупинили відвантаження продукції.

А на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» о 8-й ранку відбувся мітинг. У ньому взяло участь понад тисячу працівників. Протестувальники висловили свою підтримку гірникам ПАТ «КЗРК» та "ЄВРАЗ Суха Балка", а також висловили власні вимоги. Окрім підвищення зарплати вони також вимагають припинити виведення працівників і виробничих підрозділів в аутсорсинг, відновлення програми будівництва житла і забезпечення ним співробітників ПАТ, щорічної виплати матеріальної допомоги на оздоровлення тощо. Потім протестувальники колоною вирішили до адмінуправління, де на короткому мітингу обрали делегацію із 12 представників, які від імені учасників акції мають донести адміністрації висунуті вимоги і провести з нею переговори. Після того, як повпреди мітингувальників тричі намагалися зустрітися із керівництвом ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Після того, як ні генерального директора, ні жодного із його замів в адмінбудівлі переговорникам не вдалося знайти, про що вони повідомили мітингувальникам, ті зайшли до будівлі і зайняли чотири поверхи. Протестувальники чекають керівників підприємства, аби вручити їм свої вимоги. Якщо адміністрація відмовиться зустрітися із мітингувальниками, деякі з них готові оголосити голодування.       

 IMG 2939

IMG 2955

IMG 2947

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83