Регіональні

Увійшла у топ-50 педагогів світу, а в Україні так і не стала вчителем року ВАЖЛИВО!

За версією авторитетної міжнародної премії Varkey Foundation Global Teacher Prize 2017 викладач англійської мови гімназії імені Тараса Шевченка з м.Кропивницького, член Вільної профспілки  освіти і науки України Ганна Дудіч увійшла до топ-50 учителів. Разом з учнями вона експериментує і в процесі навчання використовує сучасні технології. 


 

- Ви очікували, що потрапите до переліку провідних учителів світу?

- Коли береш участь у будь-якому конкурсі, то чекаєш на позитивні результати. Звичайно, була дуже приємно вражена, коли побачила своє прізвище у топ-50. Якщо почитати біографії вчителів, які цього року потрапили до цього списку, то це дуже шановані люди, які мають великі досягнення. Для мене честь перебувати серед них. Чому я потрапила до цього списку? Думаю, завдяки своїй роботі протягом вісімнадцяти років. Зокрема завдяки досягненням на міжнародних конкурсах. Якраз в Україні я не можу сказати, що в мене є якісь досягнення.

- У ЗМІ лунала інформація, що ви таки були вчителем року в Україні...

- Видання помиляються. Я була вчителем року лише на міському етапі, а далі не потрапила.

- Якщо говорити про міжнародні конкурси, то у яких саме брали участь?

- Це конкурс від корпорації Microsoft у 2014 році. Я тоді вперше потрапила до списку вчителів-експертів Microsoft. До того ж мені випала нагода потрапити на міжнародний форум Microsoft у Барселоні і там представити проект моїх учнів, який називався «Казки народів світу». Цей проект посів на міжнародному глобальному форумі третє місце в номінації Colaboration («Співпраця»). До проекту було залучено не лише українських учнів, а й також з Індії та Уельсу.

У 2014 році я перемогла у міжнародному конкурсі фахової майстерності для вчителів англійської мови, що проводився Оксфордським університетом та видавцем підручників Headway Ліз Соарс. Завдяки тому, що я стала одним із переможців, я отримала можливість пройти двотижневі курси в Оксфорді безкоштовно. Була змога поспілкуватися із провідними викладачами англійської, які працюють в Оксфорді.

Також у 2012 році я стала одним із переможців конкурсу від Британської консульської ради і отримала можливість поїхати на Мальту, взяти участь у семінарі для вчителів, присвяченому організації проектної діяльності.

- Як сучасні технології допомагають утримувати увагу підлітків під час навчання?

- Може бути багато думок щодо того, добре це чи погано, що наші діти проводять  стільки часу в планшетах і телефонах, але це цифрове покоління. Ми, старше покоління, маємо з ними так званий цифровий розлам. Ми звикли інформацію брати здебільшого з друкованих джерел, а вони - з цифрових. Із цим нічого не поробиш, треба просто звикнути і перелаштувати своє сприйняття світу. Я намагаюся спрямувати їхню увагу й активність у конструктивне русло.

- Як би ви оцінили рівень володіння іноземними мовами в Україні, і в чому головна причина того, що наші співгромадяни погано знають мови?

- Досі у нас переважала здебільшого радянська система навчання іноземної. Головне було не висловити свою думку, а прочитати і зрозуміти текст. За радянських часів власна думка нікого не цікавила: читаєш, розумієш, перекладаєш – то й нормально. Головне ж для мови, щоб її використовували у живому спілкуванні.

- Чи надходили вам пропозиції змінити роботу після входження до топ-50? І чи зверталися до вас відомі політики або ж чиновники з проханням про репетиторство?

- Роботу ніхто не пропонував.  А репетиторством я взагалі не займаюся.

- Скільки має отримувати вчитель іноземної?

- У мене півтори ставки і звання «вчитель-методист», отримую близько 5 тисяч гривень. Зарплатня має бути такою, щоб учитель не мусив займатися репетиторством заради виживання і мав би змогу поїхати за кордон на стажування хоча б раз на п’ять років. 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83