Регіональні

Відстояли інтереси у повному обсязі ВАЖЛИВО!

Майже рік тому, у лютому 2015-го, керівництво транснаціональної корпорації ПАТ «Бель Шостка Україна» (колишня назва - ВАТ «Шосткинський міськмолкомбінат») звільнило з роботи голову первинки Всеукраїнської профспілки «Захист справедливості» працівників зазначеного підприємства Сергія Борисенка. Про перипетії звільнення докладно йшлося в публікації «Як відразу стати «алкоголіком і прогульником».

У кількох словах нагадаємо суть справи. Спочатку через принципову позицію Сергія Борисенка не стали випускати в рейси (він - водій молоковоза), закріплений за ним автомобіль поставили на ремонт, не виділивши коштів на придбання запасних частин. А потім узагалі звільнили з роботи аж за двома підставами: появу на роботі у нетверезому стані і прогул.

Характерно, що в акті про «сп’яніння» свідчили управлінці середньої ланки (О.Мазур і І.Тітарчук), на яких профспілка скаржилася керівництву ще в грудні 2014-го. Потім відбулося освідування на стан сп’яніння в наркологічному відділенні Шосткинської ЦРЛ, де лікар-нарколог М.Пахомова внесла в офіційні документи неправдиві відомості. Міліція за цим фактом так провела перевірку, що в діях медика ознак службового злочину не виявила, проте «угледіла» в діях Борисенка склад адміністративного правопорушення. Щоправда, розуміючи, що справу шито «білими нитками», притягувати Сергія до адміністративної відповідальності все ж не стали...

Слід сказати, що Феміду не вдалося ввести в оману, і суд зазначив, що до показів згаданих свідків ставиться вельми критично. Також було «зруйновано» змову керівників підприємства з медиками-наркологами. Щойно з’явився запит суду про надання відеозйомки освідування Сергія Борисенка у наркології, як відеозапис одразу «самостерся».

Щодо «прогулу», то тут ситуація така. Наступного дня після освідування у наркології Сергій Борисенко звернувся до керівництва із заявами про надання йому відгулів та відпустки. Його безпосередній керівник Іван Роговий в усній формі погодився надати відпустку на три дні, як і просив Сергій. Тільки він чомусь про це «забув», коли Борисенко повернувся з відпустки. Відтак проти Сергія почали «клепати» нову справу – вже за прогули. Неабияку завзятість у цій «оборудці» проявила юрист підприємства Тетяна Мороко.

Цитаташостка3

Щоб захистити свої права, Сергій Борисенко звернувся до суду і незалежних профспілок усіх рівнів, де відчув підтримку і дійову допомогу. Під час зустрічі у Києві з керівництвом Конфедерації вільних профспілок України і представниками Міжнародної профспілки працівників харчової, тютюнової промисловості, сільського господарства, ресторанного і готельного обслуговування, громадського харчування та суміжних галузей (IUF) було прийнято рішення висвітлити проблему незаконного звільнення з роботи профспілкового лідера на міжнародному рівні.

У свою чергу, вільні профспілки Шостки, депутати місцевого рівня від політичної партії ВО «Батьківщина», громада міста теж не були осторонь цієї проблеми, а брали активну участь у вирішенні зазначеного питання.

Первинна профспілка підприємства пішла у наступ, зокрема звернулася до керівництва компанії Бель, головний офіс якої у Франції, з вимогою звільнити Лорана Штрауса із посади генерального директора компанії «Бель Шостка Україна». Зазначену проблему на черговій сесії Шосткинської міськради порушив депутат від ВО «Батьківщина» Ростислав Дуплін. Також це питання неодноразово висвітлювалося в місцевій пресі і на телебаченні.

Окрім цього, первинна профспілка разом із іншими незалежними профспілками, за підтримки депутатів місцевої ради від різних політичних партій, ініціювали збір підписів мешканців міста Шостки та району на підтримку вимоги профспілки про звільнення керівника підприємства Лорана Штрауса .Громада міста та району підтримала профспілку своїми підписами, яких було зібрано понад 500 тільки за один день.

Завдяки такому масштабному тиску профспілок усіх рівнів, громадськості та міжнародних організацій, який відчули аж у Франції, вимогу було почуто, і Лорана Штрауса звільнено, та ще й так швидко, що не встигли підготувати йому заміну.

З моменту звернення Сергія Борисенка до суду і ухваленням рішення сплинуло цілих дев’ять місяців. Стільки часу представники підприємства намагалися довести правоту своїх дій.

Цитаташостка1

Але суд під головуванням судді О.Прачук ретельно розібрався у складній ситуації і прийняв законне рішення, яким поновив Сергія Борисенка на роботі, чим відновив порушені його трудові права.

Хід судового процесу ретельно висвітлювався в засобах масової інформації, як у профспілковій пресі, так і по місцевому телебаченню. На засіданнях були також народні обранці, громадськість міста.

Хоч як намагалися представники керівництва довести законність своїх дій, але свідки з числа робітників підприємства, не злякалися тиску і засвідчили у суді правдиві обставини, завдяки яким було доведено невинуватість Сергія Борисенка. Приємно також відзначити, що порядні люди є і в кадровій службі підприємства,  які на біле ніколи не казатимуть, що воно чорне, хоч як би їх до цього спонукали.

Цитаташостка2

Іще про один нюанс. На засіданні колишній керівник компанії Лоран Штраус дозволяв собі реготати та корчити гримаси, що бачили усі присутні у залі суду. Та й інші представники компанії «Бель Шостка Україна» намагалися перетворити судовий процес у комедію та фарс… Але у них цього не вийшло. Отож, інтереси Сергія Борисенка спільними зусиллями вдалося відстояти у повному обсязі.

В’ячеслав ПАВЛЕНКО,

юрисконсульт Шосткинського об’єднання

вільних профспілок «Громадський контроль»,

позаштатний кореспондент газети «Аспект»

Сумська обл.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83