Анонси

Чи потребують захисту соціально-економічні та трудові права українців? ВАЖЛИВО!

Напередодні Дня прав людини, який у всьому світі відзначається 10 грудня, Конфедерація вільних профспілок України запрошує на прес-конференцію «Чи потребують захисту соціально-економічні права українців?». Вона розпочнеться 4 грудня о 15.00 за адресою:  вул. Хрещатик, 27-а, 2 поверх. Також  прес-конференцію можна буде дивитися онлайн на сайті kvpu.org.ua. 


 

Голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло ВОЛИНЕЦЬ зверне увагу на положення проекту Трудового кодексу, які суттєво звужують права людей найманої праці та профспілок. 

Заступник голови КВПУ Петро ТУЛЕЙ говоритиме про наслідки пенсійної реформи та соціальний захист. 

Заступниця голови КВПУ Наталія ЛЕВИЦЬКА проаналізує, як захищені права жінок. 

Голова Вільної профспілки медичних працівників України Олег ПАНАСЕНКО говоритиме про право на медичну допомогу та становище медпрацівників. 

Голова Вільної профспілки освіти і науки України Володимир ФУНДОВНИЙ розповість про наслідки реформи в освітній галузі.

На 71-й сесії Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй спеціальний доповідач  ООН Майн Кіаї у своїй доповіді закликав покласти край штучному розмежуванню  основоположних прав  людини і трудових права. Цей заклик підтримали мільйони профспілківців у світі. А самого Майна  Кіаї нагородили профспілковою нагородою за захист прав людини імені Джорджа Міні-Лейна Кіркланда.

Проте, профспілкам досі доводиться констатувати, що соціально-економчні права все ще не мають належної уваги й порушуються по всьому світі. Відповідно до цьогорічного глобального індексу дотримання прав Міжнародної конфедерації профспілок (ITUC): у 84 країнах цілі групи працівників виключені з трудового законодавства; понад три чверті країн заперечують право на страйк деяких груп робітників або усіх трудівників; понад три чверті країн заперечують право деяких або всіх працівників на колективні переговори; із 139 досліджуваних країн 50 - заперечують або обмежують свободу слова і свободу зібрань. За даними дослідження міжнародної організації, кількість країн, у яких трудівники зазнають фізичного насильства і погроз, збільшилася на 10 відсотків (з 52 до 59 країн). Серед них, зокрема - Єгипет, Колумбія, Гватемала, Індонезія та Україна.

Голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло ВОЛИНЕЦЬ,  який свого часу також отримав нагороду імені Джорджа Міні-Лейна Кіркланда, констатує, що в Україні  рівень захисту соціально-економічних та трудових прав далекий від бажаного європейського.  

«Підсумовуючи діяльність КВПУ в цьому році, можна виділити такі основні порушення прав: несвоєчасна виплата зарплати, незаконні звільнення та накладення стягнень, недотримання правил техніки безпеки, порушення пенсійного законодавства, незабезпечення прав учасників АТО, тиск та насильство щодо профспілкових активістів та інші. Також незалежні профспілки наголошують, що в умовах зростання цін й тарифів нинішні соціальні стандарти  не відповідають реаліям і потребують суттєвого підвищення. Цьогоріч КВПУ вкотре закликає владу гарантувати громадянам усі права та створити умови, в яких їх порушення будуть неможливими. У свою чергу, ми запевняємо, що не відступимо від боротьби як за трудові, так й економічні, соціальні, культурні, політичні права. Адже вони – основа і гарантія добробуту, процвітання й економічного розвитку у нашій Україні та у всьому світі», - зазначає Михайло Волинець.

КВПУ звертає увагу також на проект Трудового кодексу (законопроект №1658), який суттєво звужує права працівників, у тому числі жінок, людей з інвалідністю та які живуть з ВІЛ/СНІД, а також профспілок. Те, що законопроект містить низку порушень міжнародних норм, також відзначає МКП у своєму листі до Президента України. Цей документ зараз перебуває на розгляді у Міжнародній організації праці. Під час конференції представники КВПУ нададуть детальний аналіз загроз проекту Трудового кодексу.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83