Профспілкові новини

НПГУ закликає білоруську владу зупинити хвилю порушень основних трудових прав ВАЖЛИВО!

Незалежна профспілка гірників України  долучається до профспілкової кампанії, розпочатої Глобальною спілкою IndustriALL до Дня солідарності з незалежними профспілками в Білорусі (18 квітня). Міжнародна організація закликала свої членські організації проявити солідарність з Білоруською профспілкою працівників радіоелектронної промисловості (РЕП) і Білоруською Незалежною профспілкою гірників, хіміків, нафтопереробників, енергетиків, транспортників, будівельників та інших працівників (БНП). Ці незалежні профспілкові організації, починаючи з літа минулого року, зіткнулися з новою хвилею серйозних порушень основних трудових прав. НПГУ висловила свою солідарність з БНП та РЕП й надіслала лист Надзвичайному і Повноважному послу Республіки Білорусь в Україні Ігорю Соколу. У своєму зверненні вона висловила занепокоєність з приводу нової хвилі серйозних порушень основних трудових прав. Також НПГУ попросила передати білоруському уряду вимоги: покінчити з переслідуванням незалежних профспілок в Білорусі; виконувати міжнародні зобов'язання, взяті державою, зокрема, щодо Конвенції МОП № 87 про свободу об'єднань і захист права об'єднуватися  у профспілки; зупинити масові допити членів профспілки РЕП, а також припинити кримінальне розслідування стосовно лідерів цієї профспілки Геннадія Фединіча та Ігоря Комлика. 


 

Детальніше ...

Обговорили виконання Угоди про створення зони вільної торгівлі між Канадою та Україною ВАЖЛИВО!

У рамках виконання Угоди про створення зони вільної торгівлі між Канадою та Україною у нашій країні з робочим візитом перебуває група експертів канадського уряду. Сьогодні відбулася зустріч за участі директора урядового Департаменту зайнятості та соціального розвитку Девіда Мерсьє і старшого аналітика  з політичних питань цієї структури Дженніфер МакКрі-Ложі, Національного координатора Міжнародної організації праці в Україні Сергія Савчука,  національного координатора проекту МОП «Поліпшення стану безпеки та гігієни праці у гірничодобувній промисловості» Ірини Пекшевої з представниками всеукраїнських профспілок. Зі сторони Конфедерації вільних профспілок України були присутні її голова Михайло Волинець, міжнародний секретар КВПУ Олеся Брязгунова та технічний інспектор Незалежної профспілки гірників України Сергій Сименко.  


 

Детальніше ...

Проекти документів потребують доопрацювання ВАЖЛИВО!

Незалежна профспілка гірників України розглянула надіслані проекти наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості «Про утворення державного підприємства «Національна вугільна компанія» та Статуту ДП «Національна вугільна компанія».

Детальніше ...

Для поліпшення стану безпеки та гігієни праці ВАЖЛИВО!

У рамках проекту МОП  «Поліпшення стану безпеки та гігієни праці у гірничодобувній промисловості України» за фінансової підтримки уряду Канади в селищі Литовеж Волинської області проходить тренінг «Основи безпеки у шахтах». Конфедерацію вільних профспілок України на ньому представляє головний технічний інспектор НПГУ Сергій Сименко.

Детальніше ...

Шахтарі «Родинської» припинили страйк ВАЖЛИВО!

Учора у другій половині дня гірники шахти «Родинська» державного підприємства «Мирноградвугілля» (Донецька обл.), які страйкували під землею, виїхали на поверхню. Про це повідомив голова місцевої організації Незалежної профспілки гірників України Мирнограда і Покровського району Олександр Абрамов.

Детальніше ...

СПО профспілок: про бюджетників і тарифи «Укрпошти» ВАЖЛИВО!

Відбулося чергове засідання Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, на якому розглянуто низку важливих питань. Чи не найбільше уваги було приділено обговоренню процесу колективних переговорів з укладання Генеральної угоди на новий строк. З’ясувалося, що положення Генугоди в частині оплати праці не поширюються на працівників бюджетної сфери. На цьому наполягає урядова сторона. Та й загалом із бюджетниками вона воліє вести не переговори, а лише консультації.

Детальніше ...

Заборгованість із зарплати на державних шахтах зростає ВАЖЛИВО!

За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, станом на 8 березня цього року заборгованість із виплати заробітної плати гірникам державних вугледобувних підприємств становить 331,87 млн грн. При цьому варто зазначити, що тут не враховано невиплаченої заробітної плати за лютий ц. р., а це ще майже 500 млн грн. Тобто загальний борг перед гірниками знову наближається до 1 млрд грн.  

Детальніше ...

Шахтарям знову не виплачують зарплату ВАЖЛИВО!

Попри повне фінансування шахти №1 «Нововолинська» із держбюджету, перед працівниками виникла двомісячна заборгованість із виплати зарплати. Щоб зобов’язати чиновників вчасно розраховуватися із гірниками, нардеп Ігор Гузь звернувся до міністра фінансів Олександра Данилюка та міністра енергетики й вугільної промисловості Ігоря Насалика.

Детальніше ...

Для чого в Києві ліквідовують ліжко-місця? ВАЖЛИВО!

Департамент охорони здоров’я Київської міської держадміністрації видав наказ «Про скорочення ліжкового фонду та штатних посад закладів охорони здоров’я». Як пояснюється у преамбулі, циркуляр видано «з метою ефективного та раціонального використання бюджетних коштів, ліжкового фонду, штатних посад закладів охорони здоров’я». Цікаво інше. Із документа випливає, що його ініціаторами є керівники медичних установ, котрі за покликом серця дружно взялися за написання ледь не під копірку листів, у яких слізно просили згаданий департамент скоротити і ліжка, і штатні посади… Чи багато знайдеться людей, які щиро повірять в усю цю канцелярську придибенцію? Навряд чи. Ось і учасники прес-конференції із промовистою назвою: «Ліквідація ліжко-місць у Києві. Як наслідки медреформи вдарять по лікарях і пацієнтах?» досить скептично поставилися до сумнівних потуг столичних чиновників зі сфери охорони здоров’я «оптимізувати» витрати на галузь.

Детальніше ...

На «Родинській» протестують шахтарі (оновлено) ВАЖЛИВО!

Шахта «Родинська» державного підприємства «Мирноградвугілля» сьогодні вранці зупинила роботу. Про це повідомив голова місцевої організації незалежної профспілки гірників України міста Мирнограда та Покровського району (Донецька область) Олександр Абрамов.

Детальніше ...
Підписатися на цей канал RSS

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83